Сенат США остаточно затвердив допомогу Україні на понад $60 млрд

Верхня палата Конгресу США — Сенат — остаточно підтримала закон про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Найближчим часом документ має підписати президент Джо Байден.

Про це відомо з трансляції засідання Сенату.

В остаточному голосуванні 79 сенаторів проголосували за, тоді як 18 — проти.

Ухвалений Сенатом пакет об’єднує чотири законопроєкти на загальну суму 95 мільярдів доларів, за які Палата представників голосувала окремо. Йдеться про майже $61 мільярд для України, понад $26 мільярдів для Ізраїлю та понад $8 мільярдів для Індо-Тихоокеанського регіону.

Байден привітав рішення Сенату й пообіцяв підписати закон, щойно він надійде на його стіл У США рішення Сенату з'явилося ще 23 квітня через різницю в часі. Тож «завтра», про яке йдеться в заяві Байдена, — це 24 квітня. завтра, щоб надсилання зброї та обладнання в Україну розпочалося вже цього тижня. Більше про американський законопроєкт із допомогою читайте в нашому матеріалі.

Водночас у Сенаті вважають, що США можуть надіслати Україні допомогу, зокрема ракети ATACMS, до кінця наступного тижня.

Більше контексту

У квітні, після великодніх канікул у США, спікер Палати представників Майк Джонсон на закритому засіданні презентував чотири окремі законопроєкти щодо американської допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та про пріоритети національної безпеки. У Сенаті їх об’єднали в один пакет.

У Білому домі зазначали, що «на перший погляд» пропозиція с Джонсона щодо окремих законопроєктів відповідає запитам адміністрації президента США.

Ця пропозиція передбачає близько 61 млрд доларів та балістичні ракети ATACMS для України. Із зазначеної суми близько 27,1 мільярда доларів підуть власне на закупівлю озброєння, 23 мільярди — на поповнення запасів армії США, а ще 9,4 мільярда — на невійськову допомогу.

Джонсон запропонував законопроєкти після того, як Палата представників заблокувала пропозицію Сенату.