США доставили першу допомогу до Сектору Гази через новий пірс

Американські військові підтвердили, що перша партія гуманітарної допомоги прибула до Сектору Гази через новозбудований плавучий пірс.

Про це пише BBC.

Зокрема, Велика Британія надала 8400 тимчасових наметів, які вже доставили до Сектору Гази. За словами прем'єр-міністра Ріші Сунака, ще близько 500 тонн британської допомоги, включно з наметами, гігієнічними наборами й автонавантажувачами, прибудуть протягом найближчих тижнів.

Водночас Сунак зауважив, що морський маршрут — це «не єдина відповідь» на гуманітарну кризу в палестинському Територія або частина території однієї держави, оточена з усіх боків територією іншої державианклаві.

«Нам необхідно відкрити більше наземних маршрутів, зокрема через Контрольний пункт в'їзду-виїздуКПВВ “Рафах”, щоб забезпечити безпечне доставлення набагато більшого обсягу допомоги цивільному населенню, яке відчайдушно її потребує», — сказав він.

Крім того, координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив, що американська допомога наразі прибуває на Кіпр. Він зауважив, що перш ніж вона потрапить до Сектору Гази, її перевірить ізраїльська влада.

Він додав, що важливо, щоб контрольно-пропускний пункт «Рафах», захоплений Ізраїлем, «відкрився негайно». Водночас Ізраїль і Єгипет звинувачують один одного в його закритті. 

Очікується, що спочатку пірс забезпечить доступ до 90 вантажівок із допомогою, а коли його повністю введуть в експлуатацію, їх кількість зросте до 150. 

Більше контексту

Після нападів ХАМАСу 7 жовтня 2023 року на Ізраїль та подальшої ізраїльської військової операції у відповідь, кількість постачань продовольства та інших продуктів у Сектор Гази різко скоротилася.

Ізраїль припинив або сильно обмежив доступ продовольства, води, медикаментів, електрики та іншої допомоги до палестинського анклаву, де живуть 2,2 мільйона людей. 

Наприкінці квітня Сполучені Штати оголосили, що збудують плавучий пірс для доставлення гуманітарної допомоги до Сектору Гази. Це рішення вони ухвалили на тлі імовірного вторгнення Ізраїлю в місто Рафах, куди втекли близько мільйона палестинських біженців. 

Уже за кілька тижнів Міністерство оборони США оголосило про завершення будівництва пірса. За оцінками Пентагону, це коштувало Сполученим Штатам щонайменше 320 мільйонів доларів.