Три країни Європи оголосили про визнання Палестини незалежною державою (ОНОВЛЕНО)
Прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре оголосив, що його країна визнає Палестинську державу. За його словами, це потрібно для встановлення миру на Близькому Сході.
Про це пише NRK.
«Коли ми визнаємо Палестину, ми можемо сильніше заохочувати інші країни підтримувати розбудову Палестинської держави, і ми можемо притягнути Палестинську державу до відповідальності», — сказав норвезький прем’єр.
Він додав, що цей крок посилить помірковані сили як з палестинського, так і з ізраїльського боку.
Офіційно визнання набуде чинності 28 травня. Норвегія стала 144-ю країною ООН, яка також визнала Палестину. Як пише Politico, визнати Палестину також збирається Ірландія.
Оновлено о 10:35. Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес оголосив, що країна визнає Палестинську державу 28 травня, передає El Pais. Ірландський прем’єр Саймон Гарріс також заявив, що Ірландія визнала Палестину сьогодні, 22 травня, пише Irish Times.
На тлі повідомлень про плани Норвегії та Ірландії визнати Палестину очільник ізраїльського МЗС Ісраель Кац заявив, що доручив відкликати послів Ізраїлю в цих країнах для консультацій, пообіцявши «подальші тяжкі наслідки».
А ще раніше високий представник ЄС Жозеп Боррель стверджував, що Іспанія також планувала оголосити визнання Палестини 21 травня. Окрім неї, перші кроки до цього начебто зробили Словенія і Мальта. А ще раніше міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес казав, що рішення про визнання Палестини вже ухвалили.
Палестинська держава
Після Першої світової війни Сполучене Королівство отримало в тимчасове управління території Близького Сходу, які раніше входили до Османської імперії.
Через сплеск антисемітизму в міжвоєнних Польщі та Угорщині, а згодом — підйом нацизму в Німеччині, на ці території почали емігрувати євреї з Європи.
29 листопада 1947 року Генеральна асамблея ООН резолюцією 181 оголосила про розділ території на дві незалежні держави — єврейську (Ізраїль) та арабську (Палестина), а також Великий Єрусалим — він повинен був безпосередньо контролюватися ООН.
Проте арабське населення відмовилося прийняти план ООН і не визнало самопроголошену єврейську державу.
15 травня 1948 року армії шести арабських країн — Лівану, Сирії, Саудівської Аравії, Трансйорданії, Іраку та Єгипту — вдерлися на територію, відведену майбутній єврейській державі, з півночі, сходу та півдня. Ізраїль відстояв свої території та відвоював у тому самому році собі ще близько половини, виділених уже під арабську державу, а також Західний Єрусалим.
Згодом у 1967 році внаслідок Шестиденної війни ізраїльтяни захопили також Східний Єрусалим і решту палестинських територій, залишивши для палестинців невеликий анклав.