Шольц запевняв путіна перед повномасштабною війною, що Україна не стане членом НАТО найближчі 30 років

Перед початком повномасштабного вторгнення рф в Україну канцлер Німеччини Олаф Шольц запевняв главу рф володимира путіна, що Україна не стане членом НАТО впродовж наступних 30 років. Так німецький політик хотів переконати лідера кремля, що Альянс ніколи не був і не є загрозою для росії.

Слова Шольца з дня відкритих дверей у Канцелярії передає видання Welt.

Журналісти вказують, що Шольц звинуватив путіна в нападі на Україну з «абсолютно абсурдних» причин.

Окрім цього, 15 лютого 2022 року канцлер Німеччини, зустрічаючись із путіним, запевняв главу рф, що вступ України до НАТО «не стоїть на порядку денному найближчі 30 років». Однак, як передає Welt, у путіна були «абсолютно абсурдні» ідеї і він пояснював, що деякі країни, як-от Білорусь і Україна, насправді не повинні бути окремими державами.

Україна та НАТО

З 11 до 12 липня 2023 року у Вільнюсі, столиці Литви, відбувся саміт НАТО, який був зосереджений на Україні та її відносинах із Північноатлантичним альянсом.

Тоді генеральний секретар Єнс Столтенберг заявив, що НАТО запросить Україну приєднатися до Альянсу, «коли союзники погодяться та будуть виконані умови». Процес набуття членства для України «перейде з двоетапного на одноетапний шлях», додав він.

Це може означати, що Україну запросять вступити до НАТО без плану дій щодо членства (ПДЧ). Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що напередодні саміту у Вільнюсі з’явилися «сигнали» про те, що НАТО не готове запросити Україну до Альянсу. «Невизначеність — це слабкість. І я відверто обговорю це на саміті», — запевнив президент.

Згодом країни «Великої сімки» на саміті НАТО у Вільнюсі погодили спільну декларацію про підтримку України, яка містить гарантії безпеки. Згідно з документом, Україна, зокрема, зобов’язується продовжувати реалізацію реформ правоохоронних органів, судової системи, а також просувати оборонні реформи.

Зеленський назвав «гарними» результати саміту, проте зазначив, що все ж хотів почути запрошення України до Альянсу із чіткими термінами. А втім, за словами глави держави, Україна розуміє, що членство можливе лише після завершення бойових дій.