Китайський зонд успішно приземлився на зворотному боці Місяця
Китайський посадковий апарат Chang'e-6 успішно приземлився на зворотному боці Місяця 2 червня, що стало значним кроком у місії, яка може дозволити відправлення китайських астронавтів на Місяць.
Про це повідомило Національне космічне управління Китаю.
Зонд Chang'e-6 приземлився в басейні Південний полюс — Ейткен, де він почне збирати зразки з поверхні Місяця. Місія без екіпажу має на меті вперше доставити ці зразки на Землю.
Це другий випадок, коли місія успішно досягла зворотного боку Місяця. Китай уперше здійснив історичну посадку у 2019 році зі своїм зондом Chang'e-4.
Якщо все піде за планом, місія, яка почалася 3 травня і, як очікується, триватиме 53 дні, може стати ключовою віхою в прагненні Китаю стати домінантною космічною державою, вважає CNN.
Пекін планує висадити своїх астронавтів на Місяць до 2030 року та побудувати дослідницьку базу на його Південному полюсі — регіоні, який, як вважають, містить водяний лід.
Експерти кажуть, що зразки, зібрані посадковим модулем Chang'e-6, можуть дати ключові підказки щодо походження та еволюції Місяця, Землі та Сонячної системи, а сама місія надасть важливі дані та технічний досвід для просування амбіцій Китаю.
Китайський зонд, як очікується, зможе зібрати до 2 кілограмів місячного пилу та каміння з басейну, кратера, утвореного приблизно 4 мільярди років тому. Апарат проведе два дні на зворотному боці Місяця та 14 годин збиратиме зразки місячного ґрунту. Потім Chang'e-6 повернеться на орбіту Землі.
Місячні програми інших країн
Минулого року Індія вперше висадила космічний корабель на Місяці. А от перша за десятиліття місія росії на Місяць закінчилася невдачею, коли її зонд Luna 25 врізався в поверхню Місяця.
У січні Японія стала п’ятою країною, яка висадила космічний корабель на Місяць, хоча його посадковий модуль Moon Sniper зіткнувся з проблемами живлення через неправильний кут посадки.
Наступного місяця місія IM-1, фінансована NASA, розроблена техаською приватною фірмою Intuitive Machines, приземлилася поблизу Південного полюса. NASA прагне дослідити місячну поверхню до того, як спробує надіслати туди американських астронавтів у 2026 році та побудувати свій науковий базовий табір.