Індія успішно посадила на Місяць космічний апарат після провалу росії — Bloomberg

Приземлення Chandrayaan-3 на Місяць
Приземлення Chandrayaan-3 на МісяцьСкриншот із трансляції YouTube-каналу ISRO Official

Індія стала першою країною, яка посадила космічний апарат біля південного полюса Місяця. Це сталося після того, як спроба росії приземлити свою станцію в цьому ж районі закінчилася невдачею через несправність двигуна.

Про це пише Bloomberg.

Модуль корабля місії Chandrayaan-3, який запустили у космос минулого місяця, здійснив м’яку посадку на супутнику Землі 23 серпня о 15:34 за київським часом. Так Індія стала другою країною після Китаю, яка тепер має планетохід на Місяці.

Місяцехід під назвою Pragyan, або Wisdom, призначений для аналізу хімічного складу поверхні Місяця та пошуку води протягом одного місячного дня, що дорівнює 14 дням на Землі.

Bloomberg зазначає, що успішне приземлення Chandrayaan-3 підвищило престиж Індії у світових космічних перегонах, особливо після того, як чотири роки тому попередня індійська місія на Місяць зазнала невдачі.

Згідно з даними Bloomberg, акції 13 індійських компаній, пов’язаних із космічним сектором, цього тижня зросли й додали ринкової вартості на понад 2,5 мільярда доларів.

Космічні перегони

Водяний лід на незвіданому південному полюсі Місяця цікавить різні держави, що мають свої космічні програми.

Потенційно він може стати ресурсом, який дозволить людям просуватися углиб Сонячної системи, зауважує Bloomberg.

Місія американського космічного агентства Artemis III планує відправити перших людей досліджувати територію біля південного полюса вже у 2025 році.

Побудувати дослідницьку станцію поблизу регіону та відправити своїх астронавтів на Місяць до 2030 року також прагне Китай.

Запустити місію, спершу без екіпажу, 26 серпня планує Японія.

Натомість російська станція «Луна-25» — перша в сучасній історії рф місячна місія — не досягла цілі. У «роскосмосі» визнали, що апарат зіткнувся з поверхнею природного супутника Землі.