У Грузії набрав чинності закон про «іноагентів»
У Грузії офіційно набрав чинності закон про «іноагентів» — його підписав спікер парламенту країни, обійшовши в такий спосіб вето президентки Саломе Зурабішвілі.
Про це пише «Эхо Кавказа».
Грузинський парламент 28 травня відхилив зауваження президентки щодо закону про «іноагентів», подолавши її вето 84 голосами — це навіть більше, ніж було потрібно.
Щоб закон набув чинності, протягом п’яти днів його має підписати президентка. Якщо вона відмовиться, то це мав зробити голова парламенту. Цю посаду обіймає Шалва Папуашвілі з панівної «Грузинської мрії», що просувала цей закон, через який неодноразово спалахували протести.
Що передбачає закон?
Закон про «іноагентів» оголошує неурядові та медійні організації, чий дохід становить понад 20% із-за кордону, організаціями, що представляють інтереси іноземної держави. Вони мають бути зареєстровані у спеціальному реєстрі та щороку заповнювати фінансову декларацію. Інакше першого разу їх оштрафують на 25 тисяч ларі (близько 7850 євро).
Протягом тижнів у країні тривали багатотисячні акції проти ухвалення цього документа. Критики законопроєкту вважають його аналогом російського, яким кремль придушує свободу слова у своїй країні. Партія влади Грузії переконує, що нічого спільного в них немає.