Єврокомісія наполягає на початку переговорів щодо членства України в ЄС уже в червні — FT

У Єврокомісії рекомендують, аби вже у червні розпочати переговори щодо членства України та Молдови в ЄС, допоки у Євросоюзі не почала головувати Угорщина.

Про це пише Financial Times, покликаючись на власні джерела.

Під час засідання послів країн-членів ЄС у Єврокомісії заявили, що Україна відповідає раніше не виконаним критеріям, зокрема у питанні протидії корупції, обмеження на політичне лобіювання, правил декларування активів для державних службовців і захисту мов, які використовують національні меншини.

Комісія наполягає, щоб офіційні переговори з Києвом і Кишиневом розпочалися цього місяця, щоб дати позитивний сигнал обом країнам щодо їхніх прагнень до ЄС. Грузія, як пише FT, не отримала «зеленого світла» через ухвалення закону про іноагентів, що суперечив попередженням Брюсселя.

Така рекомендація Єврокомісії потребує схвалення всіх 27 членів ЄС. Очікується, що Угорщина виступить проти цього й апелюватиме до ставлення української влади до угорської меншини в країні.

Як повідомили FT два джерела, офіційні дебати про те, чи варто погоджуватися на початок переговорів, відбудуться наступного тижня.

Євроінтеграція України

Улітку 2022 року Україна та Молдова отримали статус кандидатів на вступ до ЄС. Після цього Україна мала виконати 7 рекомендацій від Євросоюзу, щоб почати переговори власне про вступ.

У листопаді 2023-го президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн зазначила, що Україна виконала 90% реформ, яких від неї очікував ЄС.

Тож 14 грудня Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів щодо вступу України та Молдови до Європейського Союзу. Після цього почалася оцінка українського законодавства на відповідність стандартам ЄС та підготовка переговорних рамок.

Після одноголосного рішення Євроради про початок перемовин Україна має впроваджувати закони та стандарти ЄС. Дотримання всіх вимог має підтвердити кожна країна-член ЄС.

Початок переговорів одночасно з іншою країною не гарантує їхнього завершення в той самий час, оскільки темп перемовин залежить від швидкості реформ та узгодження з законодавством ЄС у кожній країні.