У ЄС 12 країн закликали затвердити рамки переговорів про вступ України

Міністр європейських справ Чехії Мартін Дворжак ініціював листа до головування Бельгії у Раді ЄС із закликом затвердити рамки переговорів про вступ України та Молдови.
Про це він повідомив на своїй сторінці в Х.
Лист підтримали ще 11 країн — Швеція, Фінляндія, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словенія, Естонія, Литва, Латвія та Словаччина.
Вони переконані, що зрушення в переговорах може принести нову енергію в зусилля України та Молдови щодо реформ.
«Україна та Молдова стикаються з багатьма викликами, тому вони ще більше заслуговують на нашу підтримку та солідарність у своїх зусиллях стати частиною Європейського Союзу», — вважає чеський міністр.
Як пише iROZHLAS.cz, країни скерували листа через побоювання, що наступне головування у Раді ЄС під керівництвом прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана заморозить увесь процес перемовин.
У листі, який опинився в розпорядження видання, Дворжак пише, що «настав час рухатися вперед» і разом зі своїми однодумцями закликає Раду із загальних справ ухвалити позицію для переговорів з Україною та Молдовою не пізніше червня.
iROZHLAS.cz вказує, що зустріч міністрів у справах Європи запланована на 24 червня. Якщо згоди буде досягнуто, до кінця місяця може бути скликана міжурядова конференція для офіційного початку переговорів.
Євроінтеграція України
Улітку 2022 року Україна та Молдова отримали статус кандидатів на вступ до ЄС. Після цього Україна мала виконати 7 рекомендацій від Євросоюзу, щоб почати переговори власне про вступ.
У листопаді 2023-го президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн зазначила, що Україна виконала 90% реформ, яких від неї очікував ЄС.
Тож 14 грудня Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів щодо вступу України та Молдови до Європейського Союзу. Після цього почалася оцінка українського законодавства на відповідність стандартам ЄС та підготовка переговорних рамок.
Після одноголосного рішення Євроради про початок перемовин Україна має впроваджувати закони та стандарти ЄС. Дотримання всіх вимог має підтвердити кожна країна-член ЄС.
Початок переговорів одночасно з іншою країною не гарантує їхнього завершення в той самий час, оскільки темп перемовин залежить від швидкості реформ та узгодження з законодавством ЄС у кожній країні.
- Поділитися: