У Тайванській протоці виявили китайський атомний підводний човен — Reuters
У Тайванській протоці вранці 18 червня приблизно за 200 км від західного узбережжя Тайваню сплив китайський атомний підводний човен.
Про це пише Reuters.
Тайванські ЗМІ опублікували фотографії корабля, який, імовірно, є ядерним підводним човном із балістичними ракетами класу «Цзінь». Це судно сплило на поверхню поблизу тайванських рибалок.
Міністр оборони Тайваню Веллінгтон Ку сказав, що вони «розбираються» в розвідувальній ситуації, але не надав подробиць щодо човна.
Джерело зі служби безпеки розповіло Reuters, що підводне судно, найімовірніше, поверталося з Південнокитайського моря до свого порту приписки в китайському місті Циндао. За словами співрозмовника, інцидент міг статися через несправність човна.
Зазначається, що підводні човни з балістичними ракетами призначені не для ураження кораблів, а для запуску балістичних ракет по наземних цілях. Такі атомні підводні судна можуть працювати під водою протягом багатьох місяців.
У протоці, що відокремлює Тайвань від Китаю, щодня фіксують військові літаки та кораблі. Зокрема, протягом минулої доби Тайвань виявив 20 китайських військових літаків і сім суден навколо острова.
Відносини між Китаєм і Тайванем
Китай вважає територію Тайваню своєю частиною, тож останніми роками посилив свій дипломатичний, військовий та економічний тиск на самоврядний острів. Сам Сі Цзіньпін протягом останніх років неодноразово заявляв, що хоче «возз'єднання», якщо знадобиться — силою. А от уряд Тайваню наголошував, що хоче миру, але в разі нападу захищатиме себе.
У листопаді 2022 року лідер Китаю Сі Цзіньпін оголосив про всебічне посилення військової підготовки своєї країни після серії «агресивних» навчань китайської армії на кордонах Тайваню.
У відповідь США та інші західні країни заявляють про підтримку Тайваню і прагнуть зміцнити його обороноздатність, засуджуючи агресивний авторитаризм Пекіна. Попри це, США досі дотримуються політики «одного Китаю», згідно з якою не встановлюють офіційні дипломатичні відносини з Тайванем.