Bild: Орбан у своєму листі до ЄС пропонував поновити дипломатичні відносини з росією

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан після своєї «миротворчої місії» написав листа очільнику Європейської ради Шарлю Мішелю. Там він, зокрема, пропонує поновити дипломатичні відносини з росією.

Про це пише німецький таблоїд Bild, який має доступ до цього листа.

Лист займає півтори сторінки формату А4. У вступному слові Орбан пише, що подав узагальнену оцінку своїх нещодавніх переговорів з лідерами України, росії, Китаю, Туреччини та кандидатом у президенти США Дональдом Трампом.

Так, Орбан вказує, що інтенсивність війни росії проти України «радикально посилиться найближчим часом». Угорський політик закликає до переговорів з Китаєм про «мирну конференцію» і відновлення дипломатичних відносин з росією та «політичного наступу» на Глобальний Південь, «повага якого втрачена через нашу позицію щодо війни в Україні».

Водночас Орбан вказує, що в разі перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США він «не буде чекати своєї інавгурації, а буде готовий негайно виступити в ролі мирного посередника». За словами угорського прем’єра, той «має для цього детальні та обґрунтовані плани».

Політик також попереджає, що перемога Трампа на виборах «дорого коштуватиме» ЄС.

«Я більш ніж переконаний, що в разі ймовірної перемоги президента Трампа фінансовий тягар між США та ЄС значно зміниться в невигідний для ЄС бік, коли йдеться про фінансову підтримку України», — написав Орбан.

«Миротворча місія» Орбана

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан 2 липня приїздив до Києва на зустріч із президентом Володимиром Зеленським, де закликав його «зробити перерву, припинити вогонь і потім почати переговори».

Це була перша з 2010 року поїздка Орбана до України. Прем’єр приїхав наступного дня після того, як почався піврічний період головування Угорщини в Раді Європейського Союзу.

Після візиту до Києва Орбан вирушив із неанонсованим візитом до Москви. А втім, в Україні та ЄС наголосили: він не має жодних повноважень проводити переговори від імені Євросоюзу чи України. У відповідь на критику Орбан і сам визнав, що не має мандата на «мирні переговори», але стверджував, що Будапешт «може бути гарним знаряддям миру» в руках інших.

Після візиту до України та рф Орбан вирушив до Китаю — давнього союзника росії, який не підтримує українську «формулу миру», а натомість просуває свою. Глава Китаю Сі Цзіньпін на зустрічі з Орбаном також казав про «швидке припинення вогню та політичне врегулювання» російсько-української війни, не зазначивши, чи передбачає це підтримку територіальної цілісності України.

Орбан також обговорював «способи творення миру» із турецьким президентом Реджепом Таїпом Ердоганом та кандидатом у президенти США Дональдом Трампом.