Зеленський про візит Орбана до росії: На засіданні Ради Україна — НАТО була «серйозна доросла розмова»

Президент Володимир Зеленський розповів, що після візиту прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до росії на засіданні Ради України — НАТО була «дуже серйозна доросла розмова» про те, що в Альянсі не може бути проросійської політики.

Про це глава держави розповів на пресконференції в Києві 15 липня.

Зеленський зауважив, що зустріч була закритою, а тому він не може давати подробиці, а втім, дав зрозуміти, що в НАТО критично відреагували на візит Орбана до Москви та його зустріч із главою рф володимиром путіним.

За словами Зеленського, він не знав про наміри Орбана відвідати росію, коли той приїжджав до України.

«Якщо він використав Україну, щоб потім поїхати до росії, то це неправильно, я вважаю. Його візит до росії я не підтримую, але це його рішення. Країни ЄС та НАТО також засудили», — пояснив Зеленський.

Водночас український президент позитивно оцінив візит угорського прем’єра до України.

«У нас з [Угорщиною] конкретно не було відносин, хоча ми сусіди. Ми ж не воюємо з угорцями. (…) У нас мають бути сильні, дружні, принаймні треба побудувати спочатку хоча б прагматичні відносини», — зазначив глава держави.

«Миротворча місія» Орбана

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан 2 липня приїздив до Києва на зустріч із президентом Володимиром Зеленським, де закликав його «зробити перерву, припинити вогонь і потім почати переговори».

Це була перша з 2010 року поїздка Орбана до України. Прем’єр приїхав наступного дня після того, як почався піврічний період головування Угорщини в Раді Європейського Союзу.

Після візиту до Києва Орбан вирушив із неанонсованим візитом до Москви. А втім, в Україні та ЄС наголосили: він не має жодних повноважень проводити переговори від імені Євросоюзу чи України. У відповідь на критику Орбан і сам визнав, що не має мандата на «мирні переговори», але стверджував, що Будапешт «може бути гарним знаряддям миру» в руках інших.

Після візиту до України та рф Орбан вирушив до Китаю — давнього союзника росії, який не підтримує українську «формулу миру», а натомість просуває свою. Глава Китаю Сі Цзіньпін на зустрічі з Орбаном також казав про «швидке припинення вогню та політичне врегулювання» російсько-української війни, не зазначивши, чи передбачає це підтримку територіальної цілісності України.

Орбан також обговорював «способи творення миру» із турецьким президентом Реджепом Таїпом Ердоганом та кандидатом у президенти США Дональдом Трампом.