У Малі міг померти «вагнерівський» пропагандист. У Держдумі рф кивають на «західні країни»

Малійські повстанці могли вбити автора відомого «вагнерівського» Telegram-каналу з-поміж десятків інших членів російської приватної компанії.

Про це пишуть російські медіаресурси.

З часу заяви повстанців Коаліція політичних і військових рухів «Постійні стратегічні рамки для миру, безпеки та розвитку»CSP-PSD про десятки вбитих та поранених «вагнерівців» у Малі ані кремль, ані ПВК «Вагнер» офіційно не коментували ситуацію. Хоча перший заступник голови комітету Держдуми рф з міжнародних справ Олексій Чепа вважає, що за цим стоять «західні країни».

«Напівкочовий народ, який сповідує іслам і походить від корінних берберських громад Північної Африки. Населяють території Лівії, Алжиру, Нігеру, Малі, Буркіна-Фасо тощоТуарегів підтримують французи. І в Буркіна-Фасо, і в Малі точно розташовується Нинішня назва — Academi, одна з найбільших приватних військових компаній СШАBlackwater. Вони координують та допомагають туарегам у проведенні всіх терористичних дій. Я думаю, що ми відповідатимемо на всі ці дії», — сказав депутат, якого цитувало пропагандистське видання Lenta.ru.

Відео із захопленими, імовірно, «вагнерівцями» та спаленою технікою поширюються соцмережами. Однак родички найманців ПВК «Вагнер», які вирушили до Малі, не мають інформації про те, хто саме з їхніх близьких загинув. Кол-центр «Вагнера», який відповідає на такі запити, не працює у вихідні.

За інформацією однієї з жінок, серед убитих найманців було багато «першопроходців», тобто недосвідчених найманців, пише SOTA. Жінки збирають імена близьких «для замовлення колективної молитви за здоров'я».

Як зазначається, серед вбитих «вагнерівців» міг бути адміністратор «вагнерівського» Telegram-каналу GREY ZONE — про це писали інші пропагандистські канали рф.

Окрім того, малійський блогер, який публікував фото та відео з, імовірно, «вагнерівцями», переклав кілька дописів українською та нібито пропонував Україні передати полонених на знак «солідарності з українською боротьбою проти російських злочинців». Невідомо, чи це його особиста пропозиція.

У Головному управлінні розвідки Міноборони нам повідомили, що відстежують ситуацію в Малі, але від коментарів утримуються.