Президента Венесуели переобрали на третій термін, однак опозиція заявляє про фальсифікації

На президентських виборах у Венесуелі переміг чинний президент Ніколас Мадуро, який перебуває при владі вже 11 років. Опозиція не визнає його перемогу і заявляє про фальсифікації.

Про це пишуть BBC та Reuters.

За даними виборчої ради Венесуели, після підрахунку 80% бюлетенів Мадуро набрав 51% голосів, однак екзит-поли свідчили про перемогу його суперника Едмундо Гонсалеса, який, згідно з офіційними даними, отримав 44,02% голосів виборців.

До оприлюднення результатів опозиція заявляла, що має «причини для святкування», фактично оголосивши про перемогу на виборах. За словами лідерки опозиції Марії Коріни Мачадо, суперник Мадуро Гонсалес начебто отримав 70% голосів і це, мовляв, засвідчили численні незалежні екзит-поли та швидкі підрахунки.

«Венесуела має нового обраного президента, і це Едмундо Гонсалес. Ми перемогли, і весь світ це знає», — вважає вона.

Тим часом Мадуро виступив у президентському палаці після оголошення його перемоги, де сказав, що його переобрання є «тріумфом миру та стабільності», а виборча система Венесуели є «прозорою».

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати «серйозно стурбовані тим, що оголошений результат не відображає волі чи голосування народу Венесуели».

Опозиція заявляла, що їхні спостерігачі були «змушені піти» на багатьох виборчих дільницях. Через це там вважають, що на виборах були масові фальсифікації під час підрахунку голосів і пообіцяли оскаржити їхні результати.

Попередні вибори у Венесуелі у 2018 році також характеризували як невільні та несправедливі. Перед цьогорічними виборами у країні теж висловлювали побоювання, що голосування може мати порушення. Ці побоювання підкріпив президент Мадуро, який сказав, що переможе «правдами чи неправдами».

Аргентинське видання La Nocion пише, що понад два десятиліття Період від 1999 року, відколи у Венесуелі владу отримав Уго Чавес. Після його смерті з 2013 року і до сьогодні президентом країни залишається Ніколас Мадуро«чавізму» призвели до багатовимірної бідності, втрати 80% відсотків ВВП, інфляції, зруйнованої системи охорони здоров’я та кризової міграції в регіоні.

Згідно з нещодавніми опитуваннями, чверть венесуельців думають про міграцію, якщо партія Мадуро залишиться при владі.

Чим відомий президент Венесуели?

У розпал пандемії коронавірусу Мадуро розповідав про препарат Carvativir — розчин на основі чебрецю, який, за його словами, нейтралізує коронавірус без будь-яких побічних ефектів. Після цього соцмережі заблокували його акаунт на 30 днів через «неодноразові порушення правил».

Крім того, наприкінці минулого року президент Венесуели підписав офіційні укази щодо «розвитку та захисту» регіону Ессекібо — спірної території, багатої на нафту, що розміщена на заході держави Гаяна.

До того у Венесуелі провели референдум про приналежність Ессекібо. Венесуельська влада заявила, що понад 95% виборців схвалили контроль над регіоном, який контролює Гаяна.