Алжирська боксерка подала позов про кібербулінг. У справі йдеться про Роулінг, Маска і Трампа

Олімпійська чемпіонка з боксу із Алжиру Іман Хеліф заявила, що зіткнулася з кіберпереслідуванням після гендерного скандалу на Олімпіаді. Спортсменка подала позов на соцмережу X, у ньому фігурують Джоан Роулінг, Ілон Маск та Дональд Трамп.

Про це пише Variety.

Позов надіслали до Центру з боротьби з розпалюванням ненависті в інтернеті при прокуратурі Парижа.

Головним відповідачем скарги є соцмережа X. Це означає, що конкретних відповідачів у ній немає. Водночас у позові фігурують імена Ілона Маска, Джоан Роулінг та Дональда Трампа.  

Про які дописи йдеться

Джоан Роулінг опублікувала фото з бою Хеліф проти італійської боксерки Анджели Каріні й написала, що алжирська боксерка була «чоловіком, що насолоджується стражданням жінки, яку він щойно вдарив по голові». 

Ілон Маск поділився дописом американської плавчині Райлі Гейнс, яка заявила, що «чоловікам не місце в жіночому спорті», і прокоментував це повідомлення: «Абсолютно». 

Дональд Трамп опублікував фотографію бою з коментарем: «Я буду тримати чоловіків якомога далі від жіночого спорту».

Що передувало?

Алжирська боксерка Іман Хеліф здобула золоту медаль на Олімпійських іграх. В одному з перших боїв представниця Італії Анджела Каріні відмовилася від бою проти Хеліф після 46 секунд поєдинку на Іграх. Вона заявила, що «ніколи не відчувала такого удару», як від суперниці.

Це викликало хвилю обговорень, оскільки Іман Хеліф та ще одну боксерку з Тайваню Лінь Ю-Тінг допустили до цьогорічних Олімпійських ігор попри дискваліфікацію з чемпіонату світу з боксу серед жінок у Нью-Делі.

Варто зазначити, що цей чемпіонат відбувався під егідою Міжнародної асоціації боксу (IBA), президентом якої є росіянин Умар Кремльов. З 2023 року Міжнародний олімпійський комітет офіційно не визнає IBA через питання до фінансової прозорості й політики щодо рефері та суддів в організації.

Кремльов тоді заявляв ЗМІ, що «за результатами генетичних тестів було доведено, що спортсменки мають Зазвичай чоловіки мають дві різні статеві хромосоми — XY, жінки — XXХY-хромосоми». Однак доказів цьому не надав. 

ЗМІ писали, що йдеться про підвищений рівень тестостерону в аналізі Хеліф, що ще не доводить, що вона є чоловіком. Та IBA випустила заяву, де заявила: на чемпіонаті спортсменки не проходили тест на тестостерон, а якийсь окремий тест IBA, деталі якого є конфіденційними. Цей тест вказав, що обидві начебто не відповідають необхідним критеріям прийнятності та мають конкурентні переваги над іншими учасницями.

Але МОК пояснив журналістам, що минулого року Хеліф була дискваліфікована на чемпіонаті за кілька годин до її поєдинку за золоту медаль проти Ян Лю саме через підвищений рівень тестостерону. А Лінь була позбавлена ​​бронзової медалі через те, що не відповідала вимогам допуску за результатами біохімічного тесту.

На тлі скандалу речник Міжнародного олімпійського комітету наголосив, що спортсменки не раз брали участь у змаганнях протягом багатьох років і до того без будь-яких питань змагалися на Олімпіаді в Токіо. Олімпійський комітет Алжиру раніше засудив «брехню», «неетичне націлювання і наклеп» на Іман Хеліф.