Боксерка, яка провалювала «тест на стать», за 46 секунд перемогла суперницю на Олімпіаді. Бій викликав критику

Італійська боксерка Анджела Каріні відмовилася від бою проти алжирки Іман Хеліф після 46 секунд поєдинку на Олімпійських іграх. Вона заявила, що «ніколи не відчувала такого удару», як від суперниці. Минулого року Іман Хеліф не пройшла «тест на стать».
Про це пише Guardian.
Хеліф є однією із двох боксерок, яким дозволили битися на Олімпійських іграх, попри те, що минулого року її дискваліфікували на жіночому чемпіонаті світу через провал тестів про приналежність до статі.
У попередній версії новини ми назвали Іман Хеліф трансгендерною спортсменкою. Але видання Time уточнює, що Хеліф ніколи не ідентифікувала себе чоловіком, трансгендером чи інтерсексуалом. А видання Mille пише, що Хеліф — цисгендерна жінка, у якої, як вважається, гіперандрогенія — це стан, при якому в жіночому організмі підвищується утворення або активність чоловічих статевих гормонів. Речник МОК Марк Адамс у коментарі про Хеліф сказав, що йдеться не про питання трансгендерності та вказав на неправильні повідомлення ЗМІ. Перепрошуємо за помилку.
«У мене розбите серце. Я вийшла на ринг, щоб вшанувати свого батька. Мені багато разів казали, що я — воїн, але я вважала за краще зупинитися заради свого здоров'я. Я ніколи не відчувала такого удару», — сказала Каріні. Після завершення бою спортсменка розплакалася.
Італійка додала, що «не їй судити», чи слід було відсторонити Хеліф від змагань серед жінок. «Я бажаю їй продовжувати до кінця і бути щасливою. Я нікого не засуджую. Я тут не для того, щоб судити», — сказала спортсменка.
Тим часом Іман Хеліф коротко прокоментувала журналістам: «Я тут за золотом. Я буду битися з будь-ким, я буду битися з усіма».
Спецдоповідачка ООН з питань насильства щодо жінок і дівчат Рім Алсалем висловила стурбованість тим, що сталося.
«Анджела Каріні правильно слідувала своїм інстинктам і віддала пріоритет своїй фізичній безпеці, але вона та інші спортсменки не повинні були піддаватися такому фізичному та психологічному насильству через свою стать», — написала вона в X.
А прем’єр-міністрка Італії Джорджа Мелоні заявила, що «спортсменки з чоловічими генетичними характеристиками не повинні бути допущені до жіночих змагань».
«Не тому, що ми хочемо когось дискримінувати, а щоб захистити право спортсменок змагатися на рівних», — сказала Мелоні.
Що передувало?
Міжнародний олімпійський комітет дозволив змагатися на цьогорічних Олімпійських іграх у Парижі боксеркам Іман Хеліф з Алжиру та Лінь Ю-Тінг з Тайваню. Це викликало хвилю обговорень, оскільки раніше їх обох дискваліфікували з Чемпіонату світу з боксу серед жінок у Нью-Делі.
Варто зазначити, що минулого року чемпіонат відбувався під егідою Міжнародної асоціації боксу (IBA), президентом якої є росіянин Умар Кремльов. На тлі обговорень про допуск Хеліф і Лінь IBA випустила заяву, де пояснила: спортсменки не проходили тест на тестостерон, а якийсь окремий тест IBA, деталі якого є конфіденційними. Цей тест вказав, що обидві не відповідають необхідним критеріям прийнятності та мають конкурентні переваги над іншими учасницями.
Кремльов тоді заявляв ЗМІ, що «за результатами генетичних тестів було доведено, що спортсменки мають ХY-хромосоми».
Однак МОК пояснив журналістам, що минулого року Хеліф була дискваліфікована на чемпіонаті за кілька годин до її поєдинку за золоту медаль проти Ян Лю саме через підвищений рівень тестостерону. А Лінь була позбавлена бронзової медалі через те, що не відповідала вимогам допуску за результатами біохімічного тесту.
Наразі олімпійський боксерський турнір у Парижі проводиться під егідою підрозділу МОК, який має більш м’які правила. Речник МОК наголосив, що спортсменки не раз брали участь у змаганнях протягом багатьох років і до того без будь-яких питань змагалися на Олімпіаді у Токіо.
Олімпійський комітет Алжиру раніше засудив «брехню», «неетичне націлювання і наклеп» на Іман Хеліф.
- Поділитися: