Купівлю Ілоном Маском платформи Twitter вважають однією з найгірших угод для банків — WSJ
Кредит на суму 13 млрд доларів для купівлі соцмережі Twitter (нині — Х) американським бізнесменом Ілоном Маском вважають однією з найгірших фінансових угод для банків з часів економічної кризи 2008 року.
Про це пише Wall Street Journal.
В угоді брали участь 7 банків, зокрема Morgan Stanley і Bank of America. Усі вони надали кредит холдинговій компанії Маска, аби згодом вивести платформу в приватну власність.
Банки, які надають кредити на поглинання, зазвичай швидко продають борг іншим інвесторам, щоб зняти його зі свого балансу, заробляючи на комісійних. А втім, вони не змогли розвантажити борг, не зазнавши значних збитків, через що кредити застрягли на їхніх балансах.
WSJ пише, що таке списання боргів зашкодило кредитним портфелям банків, а в одному випадку, за словами людей, які брали участь в угоді, стало чинником, який зменшив компенсацію для відділу злиття банку.
У виданні вказують, що майже за два роки після придбання Twitter бізнес X все ще намагається вибратися з глибокої ями, в яку він потрапив під керівництвом Ілона Маска. Так, минулого року компанія заявила, що її вартість впала більш ніж наполовину — із 44 млрд до близько 19 мільярдів доларів.
На початку цього року банки обговорили можливий план реструктуризації, за яким Маск міг би погасити частину заборгованості X, а банки погодилися б зменшити процентні виплати. X не виконала план.
Купівля Twitter
У жовтні 2022 року мільярдер Ілон Маск придбав Twitter за 44 мільярди доларів США, отримавши контроль над платформою та ставши головним виконавчим директором.
У червні 2023 року Маск заявив, що розглядає можливість перейменування соцмережі Twitter на Х, що, зрештою, згодом і відбулося.
Відтоді платформа неодноразово опинялася в епіцентрі різноманітних скандалів. Вони були пов’язані, зокрема, з поширенням російської пропаганди та антисемітськими висловлюваннями самого власника соцмережі.