Угорщина та Словаччина все одно отримують нафту з рф. І це не «Лукойл»

Угорщина та Словаччина знайшли шлях транзиту нафти з рф після накладання санкцій на «Лукойл». Її замінила компанія «Татнефть».

Про це пише Bloomberg, покликаючись на власні джерела.

Так, упродовж минулого місяця рф експортувала близько 436 000 тонн нафти до Угорщини та майже 356 000 тонн до Словаччини через територію України.

Після того, як Рада національної безпеки та оборони наклала санкції на «Лукойл», російська компанія «Татнефть» замінила свого попередника та наростила експорт до обох країн.

Співрозмовник Bloomberg зазначив, що нове технічне рішення, яке Україна, схоже, готова прийняти, означатиме, що транзит для Угорщини коштуватиме дорожче, і «MOL Group — угорська нафтова компаніяMol доведеться нести ризик з боку російсько-українського кордону».

Зазначимо, що компанія «Татнефть» також перебуває під українськими санкціями. У 2022 році Україна арештувала майно компанії, а також рахунки та корпоративні права цієї фірми.

Нагадаємо, раніше в Угорщині заявили, що знайшли спосіб забезпечити себе нафтою після того.

Санкції проти «Лукойлу»

«Лукойл» є однією з кількох російських компаній, які постачають нафту до Угорщини та Словаччини через південну частину нафтопроводу «Дружба» в Україні.

Однак у червні Україна посилила санкції проти «Лукойлу», фактично заборонивши компанії використовувати Україну як транзитний маршрут і вести будь-яку діяльність, писало агентство Bloomberg.

18 липня стало відомо, що нафта російської компанії перестала транспортуватися до Словаччини та Угорщини. Як стверджують журналісти Politico, через рішення України щодо заборони постачання нафти «Лукойлу» через свою територію Угорщині загрожує дефіцит палива.

Видання також писало, що на нещодавній зустрічі з міністром закордонних справ росії сергієм лавровим Сіярто стверджував, що країни шукають рішення для відновлення постачання російської нафти.

Уже згодом стало відомо, що уряди Угорщини та Словаччини вимагають від Європейської комісії вжити заходів через заборону України на транспортування нафти «Лукойлу». На їхню думку, рішення України порушує Угоду про асоціацію з ЄС.

Financial Times із посиланням на джерела написало, що Єврокомісія відхилила прохання Угорщини та Словаччини закликати Україну скасувати заборону.

До того президент Словаччини Петер Пеллегріні застеріг Україну, що Словаччина може вдатися до «невизначених заходів у відповідь» на заборону України на транспортування. Країна вже пригрозила, що не продовжить постачання дизельного пального.

А Угорщина погрожувала заблокувати виплату Україні 6,5 мільярда євро з Європейського фонду миру, якщо Київ не погодиться скасувати заборону.