У ЄС заявили, що «шкодують» через невиконання Монголією зобов'язань щодо арешту путіна
У Європейському Союзі заявили, що «взяли до уваги» візит володимира путіна в Улан-Батор і шкодують, що Монголія як держава-учасниця Римського статуту не виконала своїх зобов'язань щодо його арешту.
Про це заявив речник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Пітер Стано, пише «Укрінформ».
«Європейський Союз узяв до уваги візит володимира путіна до Монголії, попри ордер на його арешт, виданий Міжнародним кримінальним судом. ЄС шкодує, що Монголія — держава-учасниця Римського статуту МКС — не виконала своїх зобов'язань за статутом щодо виконання ордера на арешт», — йдеться у повідомленні.
Стано нагадав, що ордер МКС на арешт путіна виданий за скоєння воєнних злочинів.
«ЄС висловлює найрішучішу підтримку зусиллям, спрямованим на забезпечення повної відповідальності за воєнні злочини та інші тяжкі злочини у зв'язку з агресивною війною росії проти України», — йдеться в заяві.
Речник наголосив, що ЄС підтримує розслідування прокурора МКС щодо подій російсько-української війни та закликає всі держави-учасниці Римського статуту до повної співпраці.
Що передувало?
Глава рф володимир путін прибув із робочим візитом до Монголії — країни-ратифіканта Римського статуту, що дозволяє їй арештували лідера росії. А втім, цього не відбулося.
Речник монгольського уряду заявив, що Монголія не може заарештувати лідера росії володимира путіна, адже залежна від імпорту російських енергопродуктів. Водночас речник додав, що його країна завжди дотримувалася політики нейтралітету в дипломатичних відносинах.
В українському Міністерстві закордонних справ пообіцяли працювати з партнерами для того, щоб Монголія «мала наслідки» після того, як не заарештувала лідера кремля. Речник МЗС назвав відмову країни виконувати обов’язковий ордер Міжнародного кримінального суду «важким ударом» по МКС та міжнародній системі кримінального правосуддя.
Зазначимо, що Монголія ратифікувала Римський статут, а тому зобов’язана виконувати рішення Міжнародного кримінального суду, який іще торік видав ордер на арешт володимира путіна за підозрою в незаконному переміщенні та депортації населення, зокрема дітей, з окупованих територій України до росії.