МЗС: Не арештувавши путіна, Монголія розділила відповідальність за воєнні злочини

У Міністерстві закордонних справ України відреагували на рішення влади Монголії не затримувати президента рф володимира путіна попри ордер на арешт Міжнародного кримінального суду (МКС).

Про це заявив речник МЗС Георгій Тихий.

Міністерство пообіцяло працювати з партнерами для того, щоб Монголія «мала наслідки» після того, як не заарештувала лідера кремля.

«Монголія дозволила обвинуваченому злочинцю уникнути правосуддя, тим самим розділивши відповідальність за його воєнні злочини», — написав Тихий.

Він також наголосив, що відмова Монголії виконувати обов’язковий ордер Міжнародного кримінального суду (МКС) на арешт путіна є «важким ударом» по МКС та міжнародній системі кримінального правосуддя.

Що передувало?

Глава рф володимир путін прибув з робочим візитом до Монголії — країни-ратифіканта Римського статуту, що дозволяє їй арештували лідера росії. А втім, цього не відбулося.

Про майбутню поїздку путіна до Монголії стало відомо ще 30 серпня. У пресслужбі кремля повідомляли, що він відвідає країну. Під час візиту він разом із президентом Монголії планує обговорити «перспективи розвитку російсько-монгольських відносин всеосяжного стратегічного партнерства».

Монголія ратифікувала Римський статут, а тому зобов’язана виконувати рішення Міжнародного кримінального суду, який іще торік видав ордер на арешт володимира путіна за підозрою в незаконному переміщенні та депортації населення, зокрема дітей, з окупованих територій України до росії.

Водночас у кремлі заявляли, що не мають побоювань щодо майбутнього візиту російського лідера, адже, мовляв, усі аспекти візиту ретельно готували, а між країнами — «прекрасний діалог». Джерела видання Bloomberg стверджували: путін «отримав запевнення», що його не заарештують під час візиту до Монголії.

В українському МЗС висловлювали сподівання, що Монголія визнає російського лідера володимира путіна воєнним злочинцем і заарештує його, коли він приїде туди з візитом.