Радник Орбана мусив пояснювати слова про відмову захищатися, як Україна. Усе через згадку революції у 1956-му

Радник прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Балаш Орбан заявив, що його країна не оборонялася б проти росії, як це зараз робить Україна. Він пояснив це уроками, які Угорщина винесла після революції у 1956 році, яку придушили радянські війська.

Про це Балаш Орбан сказав в інтерв’ю проурядовому виданню Mandiner, яке цитує Telex.

За його словами, «спираючись саме на 56-й рік», Угорщина б не чинила опору росіянам, адже це, мовляв, «безвідповідально».

«Видно, що він (президент України Володимир Зеленський — ред.) втягнув свою країну в оборонну війну. Стільки людей загинуло, стільки територій було втрачено», — вважає радник угорського прем’єра.

Він наголосив, що Угорщина б не рекомендувала воювати проти росії через події 1956 року: «Тому що ми зрозуміли, що тут треба бути обережними, і треба ставитися до дуже дорогоцінних угорських життів з великою обережністю. Їх не можна просто кидати на поталу іншим».

На запитання журналіста, що сталося б, якби США допомогли Угорщині у 1956 році, Балаш Орбан відповів, що це нібито призвело б до Третьої світової війни.

Ці його заяви викликали резонанс в угорських медіа, які трактували його слова як те, що Угорщина не захищатиметься в разі нападу. Однак сам Балаш Орбан заявив, що його слова «намагаються перекрутити», цитує його портал Hír TV.

«Я хотів би прояснити одну або дві речі щодо цього. Герої 1956 року є національними героями. Пам’ять про них священна і недоторканна, а герої 1956 року мали рацію і вчинили правильно», — пояснив він.

За його словами, два з половиною роки «провоєнна пропаганда не гребує нічим, навіть спробами змішати пам'ять про героїв 1956 року з російсько-українською війною і тим, що відбувалося на фронті».

Зазначимо, у 1956-му році в Угорщині відбулася революція проти комуністичної влади. Почалася вона з серії антиурядових протестів і переросла у збройне повстання. Її жорстоко придушили радянські війська. Під час революції загинули близько трьох тисяч людей, а ще 20 тисяч — зазнали поранень.