Угорці вийшли на протести проти державної «фабрики пропаганди». Вимагають свободи ЗМІ
Тисячі угорців напередодні зібралися в Будапешті на демонстрації за свободу ЗМІ в країні. Водночас державне телебачення там назвали «фабрикою пропаганди» під керівництвом прем’єр-міністра Віктора Орбана.
Про це пише «Радіо Свобода».
Лідер правоцентристської опозиційної партії «Тиса» Петер Мадяр закликав протестувальників зібратися біля штаб-квартири державного мовника MTVA.
Партія висунула 16 вимог, серед яких звільнення голови MTVA та ліквідація «фабрики пропаганди», а також відновлення справжніх громадських ЗМІ.
«З нас досить злоби, брехні, пропаганди, наш терпець увірвався. Сьогодні суспільні медіа в Угорщині — це міжнародний скандал. З нас досить», — наголосив Мадяр натовпу.
У «Тисі» також заявили, що, серед іншого, з будівлі MTVA виходить не лише урядова пропаганда, а й російська та китайська.
Незалежний депутат угорського парламенту Акос Хадхазі заявив, що штаб-квартира є «найсильнішим оплотом влади в країні». Він закликав піти у відставку посадовців, які фальсифікують новини, а урядову пропаганду — заборонити законом.
З моменту приходу до влади у 2010 році чинний премʼєр Орбан взяв під свій контроль більшу частину медіа. Правозахисна організація Human Rights Watch заявляла, що свобода ЗМІ відтоді «зазнала нападу в Угорщині».
«Втручання уряду Угорщини у свободу та плюралізм ЗМІ, що є частиною його систематичного нападу на верховенство права, перешкоджає роботі незалежних журналістів із притягнення влади до відповідальності та перешкоджає доступу громадськості до інформації», — йдеться у звіті організації.