Влада Абхазії відкликає документ про ратифікацію угоди з рф після прориву протестувальників у парламент — ЗМІ
Протестувальники в самопроголошеній республіці Абхазія прорвалися до будівлі парламенту, вимагаючи скасувати ратифікацію угоди, що дала б російському бізнесу безпрецедентні пільги в регіоні. За даними ЗМІ, влада зрештою вирішила відкликати документ.
Про це пише російське агентство ТАСС із посиланням на адміністрацію «президента» Абхазії.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Місцеві ЗМІ повідомили, що протестувальники прорвалися до будівлі парламенту, а силовики тим часом покинули її без опору.
Усередині будівлі протестувальники просуваються вперед, закликають не ламати нічого в кабінетах і просять силовиків «стати на бік народу».
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Хоча протест направлений проти ратифікації угоди з рф, учасники мітингу розмахували російським прапором та скандували «росія!», пише «Радіо Свобода». Як зазначається, це була відповідь на звинувачення з боку влади в «антиросійських настроях».
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.«Сьогодні мітингувальники зібралися біля будівлі парламенту не для того, щоб виступати проти наших союзників, а щоб захистити національні інтереси Абхазії, її природні ресурси та багатства, які Бжанія намагався узурпувати заради особистої вигоди», — заявили представники опозиції.
До початку роботи парламенту один із лідерів абхазької опозиції Адгур Ардзінба звернувся до влади самопроголошеної республіки із закликом «відкласти всі гострі питання, які розділяють народ і розбурхують громадськість, до майбутніх президентських виборів».
На тлі акції протесту в парламенті не затвердили порядку денного та вирішили скасувати сесію. Однак Ардзінба закликав спікера й депутатів парламенту таки провести сесію і проголосувати проти ратифікації угоди з росією.
Що передувало?
Наприкінці жовтня в Москві підписали угоду, за якою великий російський бізнес отримує безпрецедентні пільги, можливість реалізовувати свої проєкти на території Абхазії, а також право власності на землю та майно.
З 1 вересня москва призупинила фінансування абхазького бюджету, вимагаючи, зокрема, затвердження інвестиційної угоди. Абхазька опозиція виступає проти документа, вважаючи, що він призведе до «експансії олігархату».
11 листопада кількох абхазьких опозиціонерів затримали — вони саме поверталися зі зборів громадськості в Гудауті, яка виступає проти ратифікації російсько-абхазької угоди. Влада Абхазії заявила, що затримані нібито «вчинили протиправні дії щодо депутата парламенту».
На тлі цього в регіоні спалахнули протести біля будівлі служби держбезпеки, а потім на майдані Свободи. Крім того, опозиція перекривала важливі мости, якими можна потрапити до столиці так званої республіки — Сухумі. Згодом міський суд закрив провадження проти затриманих опозиціонерів «через відсутність події адмінправопорушення».