Очільник постраждалої від повеней Валенсії відмовився йти у відставку попри протести

Очільник регіону Валенсія в Іспанії Карлос Масон відмовився йти у відставку попри масові протести, що сколихнули регіон через повінь, яка забрала понад 220 життів.

Про це повідомляє Guardian.

Звертаючись до регіонального парламенту, Масон висловив свої співчуття сім'ям загиблих і зниклих безвісти. Він пообіцяв, що висновки будуть зроблені, й запропонував створити парламентську слідчу комісію, щоб визначити, що пішло не так.

«Ви не можете отримати уроки з минулого, не знаючи, що сталося насправді. Жителі Валенсії мають право знати, що сталося… Нам потрібно знати, чому протоколи були недостатніми, щоб уникнути збитків, яких ми зазнали, або пом’якшити їх», — сказав він.

Карлос Масон переконує, що уряд Іспанії під керівництвом соціалістів несе значну частину відповідальності за затримку реагування на негоду.

Очільник регіону сказав, що «занадто багато речей пішло не так, вся система дала збій», але наполягав, що не намагатиметься ухилитися від звинувачень, коли стануть відомі факти.

Він визнав, що допомога надто довго не доходила до деяких районів Валенсії. Також назвав помилкою видалення відео, де він стверджував, що дощі припиняться до 18:00 в день початку повені.

Під час виступу Масона біля регіонального парламенту зібралися десятки протестувальників, які називали його брехуном і вимагали його відставки.

Протести у Валенсії

9 листопада у Валенсії понад 130 тисяч людей вийшли на акцію протесту, вимагаючи відставки глави регіону Карлоса Масона через невдоволення його діями під час повені.

Протестувальники звинуватили місцеву владу в надто пізній публікації попереджень, вони скандували: «Ми забруднені багнюкою, ви забруднені кров’ю». Учасники акції протесту кидали стільці та інші предмети, а будівлю мерії вони вимастили брудом.

Перед тим розлючені протестувальники закидали короля й королеву Іспанії брудом та іншими предметами під час візиту до міста Пайпорта, яке є одним із найбільш постраждалих. У прем'єр-міністра Педро Санчеса також кидали предмети.

Більше про негоду в Іспанії

29 жовтня 2024 року по південно-східній частині Іспанії вдарив шторм Dana. Злива викликала розлив кількох річок, призвівши до раптових повеней, що стали особливо катастрофічними у провінції Валенсія.

Бурхлива вода на своєму шляху зносила людей і машини, розламувала мости й будинки. Вузькі вулиці стали «смертельною пасткою», писали медіа. Станом на 5 листопада було відомо про 215 загиблих, майже всі вони у провінції Валенсія.

Це найсмертоносніша природна катастрофа в Іспанії за всю історію її існування. Кількість загиблих у Європі від повені виявилася найбільшою з 2021 року, коли померли майже 200 людей, переважно в Німеччині.

Науковці вважають, що екстремальні погодні явища в регіоні стають частішими через зміну клімату. Метеорологи кажуть, що потепління Середземного моря, яке збільшує випаровування води, відіграє ключову роль у посиленні проливних дощів.