Короля Іспанії закидали брудом у постраждалій від повеней Валенсії. Місцеві назвали владу «вбивцями»

Розлючені жителі іспанської Валенсії, що постраждала від руйнівних повеней, закидали брудом і освистали короля Іспанії Філіпа VI, королеву Летицію, премʼєр-міністра Педро Санчеса та очільника уряду регіону Карлоса Масона. Їх назвали «вбивцями». 

Про це пишуть El País та El Dario.

Монарх та політики поїхали з візитом до міста Пайпорта. Однак десятки місцевих, серед яких було чимало молоді, агресивно зустріли їх. 

Натовп закидував їх брудом та іншими предметами, а також вигукував: «вбивці», «ми вже мертві», «у нас нічого немає». 

Особливої критики зазнав премʼєр Санчес. Щодо нього обурені місцеві кричали: «Педро Санчес, сучий син» та «глава уряду — це собака». 

Після освистування королева розплакалася.

Правоохоронці намагалися стримати натовп та оточили монарха й владу, які, зрештою, були облиті брудом. Через інцидент візит довелося призупинити.

А охоронці Санчеса забрали його після того, як у спину прем’єра прилетіла палиця, розповіли джерела El Dario у виконавчій владі. Цей візит там назвали «гігантською помилкою». 

Король і королева ще деякий час залишалися в цьому районі, намагаючись заспокоїти місцевих та поговорити з ними.

Повені забрали життя щонайменше 213 людей, ще десятки — зникли безвісти. Напередодні влада наказала розгорнути найбільшу кількість військових в історії країни у мирний час для подолання наслідків негоди.

Більше про негоду в Іспанії

29 жовтня 2024 року по південно-східній частині Іспанії вдарив шторм Dana. Злива викликала розлив кількох річок, призвівши до раптових повеней, що стали особливо катастрофічними у провінції Валенсія.

Бурхлива вода на своєму шляху зносила людей і машини, розламувала мости й будинки. Вузькі вулиці стали «смертельною пасткою», писали медіа. 1 листопада негода все ще вирувала в регіоні.

Це найсмертоносніша природна катастрофа в Іспанії за всю історію її існування. Кількість загиблих у Європі від повені виявилася найбільшою з 2021 року, тоді померли майже 200 людей, переважно в Німеччині.

Науковці вважають, що екстремальні погодні явища в регіоні стають частішими через зміну клімату. Метеорологи кажуть, що потепління Середземного моря, яке збільшує випаровування води, відіграє ключову роль у посиленні проливних дощів.