«Грузинська мрія» одноосібно визнала повноваження парламенту. Голосування тривало під крики протестувальників
Партія влади «Грузинська мрія» одноосібно проголосувала за визнання повноважень грузинського парламенту зі 150 депутатів та затвердила свого представника спікером. Голосування відбувалося на тлі масового протесту.
Про це повідомили JAM News та «Новости Грузия».
На першому засіданні новобраного парламенту з’явилися лише 88 депутатів, всі — від «Грузинської мрії». Жоден представник опозиції не долучився — усі чотири опозиційні політсили, які пройшли до парламенту, вважають вибори фальсифікованими та вимагають проведення нових.
Так, 88 депутатів від «Грузинської мрії» проголосували за визнання повноважень парламенту зі 150 депутатів, зокрема опозиційних обранців, які публічно відмовилися від мандатів на знак протесту.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Представники «Грузинської мрії» одноосібно:
- перезатвердили Шалву Папуашвілі речником парламенту;
- створили одну фракцію — «Грузинська мрія»;
- обрали голів усіх комітетів тощо.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Тим часом під будівлею парламенту тривав протест. Оголошення списку депутатів парламенту супроводжували шум і крики учасників акції.
Протести в Грузії
26 жовтня у Грузії відбулися вибори до національного парламенту. За результатами підрахунку перемогла партія «Грузинська мрія», яка досі перебувала при владі. Однак іще напередодні опозиційні грузинські політичні сили оголосили, що не визнають результатів виборів у країні. Результати не визнала і президентка Саломе Зурабішвілі.
Грузинські правоохоронці відкрили 47 кримінальних справ щодо ймовірних злочинів, повʼязаних з парламентськими виборами. Зокрема, обвинувачення висунули двом підозрюваним, які вкинули цілу пачку бюлетенів до урни на одній з дільниць.
Міжнародні спостерігачі відзначили, що хоча грузинські виборці й мали широкий вибір серед партій, саме голосування було затьмарене нерівними умовами, тиском і напругою. Проте Тбіліський суд відхилив усі позови опозиційних політсил та громадських організацій, які вимагали визнати недійсними підсумкові протоколи окружних комісій.
Після цього опозиційні партії Грузії оголосили про постійний вуличний протест із вимогою провести нові парламентські вибори.