Учаснику протестів у Грузії загрожує до 7 років за ґратами. Що відомо?
Суд у Грузії відправив під варту 21-річного учасника протестів проти результатів парламентських виборів. Йому закидають напад на поліціянта під час розгону акції 19 листопада. За це хлопцю загрожує до 7 років за ґратами.
Про це пишуть Jam News та грузинська служба «Радіо Свобода».
Протестувальники, які вимагають проведення нових парламентських виборів, перекрили проспект Чавчавадзе у Тбілісі з вечора 17 листопада. На світанку 19 листопада тисячі поліціянтів та спецпризначенців почали розгін наметового містечка мітингувальників.
Усього на проспектах Чавчавадзе та Мелікішвілі затримали 16 людей. Серед них — 21-річний активіст Мате Девідзе. Під час розгону акції він чинив супротив правоохоронцям. На запис потрапили кадри, як він замахнувся на правоохоронців, перш ніж почати тікати.
Спершу Девідзе, як і іншим затриманим, інкримінували непокору законній вимозі поліції та дрібне хуліганство. А втім, 21 листопада слідство перекваліфікувало провадження з адміністративного на кримінальне. У прокуратурі заявили, що він дерев'яною палицею завдав різних тілесних ушкоджень трьом поліціянтам.
Прокурор наполягає, що дії Девідзе були «агресивними та насильницькими», хоча визнає, що пошкодження не завдали шкоди здоров'ю співробітників МВС.
Адвокат Девідзе стверджує, що той діяв рефлекторно, захищаючись. За висунутою статтею Девідзе загрожує від 4 до 7 років позбавлення волі. Суд призначив йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 2 місяці.
Протести в Грузії
26 жовтня у Грузії відбулися вибори до національного парламенту. За результатами підрахунку перемогла партія «Грузинська мрія», яка досі перебувала при владі. Однак іще напередодні опозиційні грузинські політичні сили оголосили, що не визнають результатів виборів у країні. Результати не визнала і президентка Саломе Зурабішвілі.
Грузинські правоохоронці відкрили 47 кримінальних справ щодо ймовірних злочинів, повʼязаних з парламентськими виборами. Зокрема, обвинувачення висунули двом підозрюваним, які вкинули цілу пачку бюлетенів до урни на одній з дільниць.
Міжнародні спостерігачі відзначили, що хоча грузинські виборці й мали широкий вибір серед партій, саме голосування було затьмарене нерівними умовами, тиском і напругою. Проте Тбіліський суд відхилив усі позови опозиційних політсил та громадських організацій, які вимагали визнати недійсними підсумкові протоколи окружних комісій.
Після цього опозиційні партії Грузії оголосили про постійний вуличний протест із вимогою провести нові парламентські вибори.
- Поділитися: