Поліція почала розслідування щодо оголошення президентом воєнного стану в Південній Кореї
Поліція Південної Кореї розпочала розслідування проти президента Юн Сок Йоля. Його звинувачують у державній зраді через оголошення воєнного стану в країні.
Про це повідомляє Yonhap.
Юн Сок Йоля звинувачують у заколоті та державній зраді. Справу відкрили після двох звернень: одне подала опозиційна «Партія відновлення Кореї», інше — група з 59 активістів.
У скаргах також згадують колишнього міністра оборони Кім Йон Хьона, очільника штабу армії Пак Ан Су і міністра внутрішніх справ Лі Сан Міна.
Прокуратура та Управління з розслідування корупції для високопосадовців теж отримали скарги зі звинуваченнями президента в державній зраді, далі вони мають провести власні розслідування чи передати це поліції.
Зазначимо, що президент прийняв відставку міністра оборони Кім Йон Хьона. Кім заявив, що це він запропонував оголосити воєнний стан президенту Юн Сок Йолю та перепросив перед громадянами за «плутанину та занепокоєння» через введення воєнного стану.
Що сталося в Південній Кореї?
3 грудня президент Південної Кореї Юн Сок Йоль у вечірньому зверненні несподівано оголосив, що у країні вводять воєнний стан. Причиною він назвав «антидержавну діяльність» опозиції, яку звинуватив у підтримці Північної Кореї.
Про це Юн заявив після кількох тижнів політичних суперечок щодо законопроєкту про новий держбюджет — опозиційна Демократична партія відмовилася схвалити його. Натомість опозиція подала в парламентський бюджетний комітет скорочений проєкт бюджету, а також подання про імпічмент державному аудиторові та головному прокуророві.
Запровадження воєнного стану дало президенту змогу отримати жорсткий контроль над політичною діяльністю та засобами масової інформації. Рішення Юна шокувало навіть його партію, а лідер «Партії влади народу» Хан Дон Хун назвав це «неправильним».
Після оголошення про воєнний стан будівлю парламенту було заблоковано військовими. Вони не пропускали всередину опозиційних депутатів, які після заяви Юна прийшли, аби скасувати його рішення.
Зрештою, близько першої години ночі за місцевим часом 190 із 300 депутатів Національної асамблеї проголосували за скасування воєнного стану. Окрім того, перед будівлею зібралися тисячі людей, які вимагали відставки глави держави.
На тлі цих подій південнокорейська валюта впала до найнижчого із жовтня 2022 року рівня відносно долара США.
Наразі шість опозиційних партій Південної Кореї подали прохання про імпічмент президента Юн Сок Йоля. Усі старші помічники президента Юн Сок Йоля, включно з керівником його апарату, заявили про бажання піти у відставку. У ЗМІ припускали, що Юн також стикнеться із закидами у держзраді.