Президента Південної Кореї, який оголошував воєнний стан, можуть звинуватити в держзраді — ЗМІ

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль виступає під час святкування 79-го Дня національного визволення в Центрі сценічних мистецтв Сечжон, Сеул, 15 серпня 2024 року
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль виступає під час святкування 79-го Дня національного визволення в Центрі сценічних мистецтв Сечжон, Сеул, 15 серпня 2024 рокуKim Min-Hee / Pool Photo via AP

Лідер опозиційної Демократичної партії Південної Кореї планує звинуватити президента країни Юн Сок Йоля в державній зраді та запустити процедуру імпічменту.

Про це пише південнокорейське агентство Yonhap.

Так, лідер опозиції Лі Чже Мен заявив, що чинний глава держави вже не є президентом, а оголошення воєнного стану в країні було незаконним.

Як пише Yonhap, парламент Південної Кореї повинен проголосувати за початок процедури імпічменту впродовж 72 годин після того, як про це повідомлять на пленарному засіданні. Для цього потрібна більшість у дві третини голосів у Національній асамблеї, що складається з 300 депутатів.

Наразі опозиційна Демократична партія має 192 місця в парламенті. Для ухвалення імпічменту чинному президенту країни від керівної партії буде достатньо лише 8 голосів. 

Якщо це станеться, то рішення про виправданість імпічменту Юн Сок Йолю ухвалюватиме Конституційний суд, а виконувачем обов'язків глави держави стане прем'єр-міністр країни Хан Дак Су.

Що сталося в Південній Кореї?

3 грудня президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що у країні ввели воєнний стан. Він звинуватив опозицію в «антидержавній діяльності, що передбачає повстання».

Після цього в країні заборонили будь-яку політичну діяльність, протести, а під контролем влади опинилися всі ЗМІ. Окрім того, будівлю парламенту заблокували, там перебували військові.

Ще до впровадження воєнного стану опозиційна Демократична партія подала в парламентський бюджетний комітет скорочений проєкт бюджету та подала подання про імпічмент державному аудиторові та головному прокуророві.

На тлі цих подій південнокорейська валюта впала до найнижчого із жовтня 2022 року рівня відносно долара США.

До будівлі парламенту намагалися увійти військові. Близько першої години ночі за місцевим часом 190 із 300 депутатів Національної асамблеї проголосували за скасування воєнного стану. Тим часом перед будівлею зібралися тисячі людей, які вимагали відставки глави держави.

За 6 годин воєнний стан у країні скасували.