Трамп зустрівся із директором TikTok на тлі намірів заборонити цю платформу у США — FT
Новообраний президент США Дональд Трамп провів зустріч із генеральним директором платформи TikTok Шоу Зі Чу. Той сподівається, що зможе домовитися про те, аби роботу цього застосунку не забороняли у країні.
Про це пише Financial Times, покликаючись на власні джерела.
19 січня 2025 року, за день до інавгурації Трампа, набуде чинності закон, який заборонятиме роботу TikTok у США, якщо його китайська материнська компанія ByteDance не продасть свою частку. У США цією платформою користуються 170 млн людей.
Як пише FT, зустріч між Трампом та Шоу Зі Чу відбулася після того, як спроби компанії TikTok оскаржити заборону застосунку в суді не мали успіху. Апеляційний суд США відхилив оскарження цього закону й подальше прохання призупинити його дію, поки компанія подає апеляцію до Верховного суду.
Раніше Дональд Трамп заявляв, що «врятує» компанію від заборони, намагаючись зберегти конкуренцію із корпорацією Meta Марка Цукерберга, яку республіканець критикував за те, що вона нібито цензурує голоси правих.
Зазначимо, що під час своєї президентської каденції у 2016-2020 роках Трамп намагався заборонити TikTok у США. Як пише Reuters, тоді цю спробу заблокували у судах. Уже в березні цього року Трамп заявив, що платформа становить загрозу національній безпеці, однак зазначав, що її заборона зашкодить деяким молодим людям і лише посилить компанію Meta, якій належать Facebook та Instagram.
Що з TikTok у США?
У Конгресі США ухвалили законопроєкт, який має на меті змусити компанію ByteDance продати TikTok некитайським власникам протягом шести місяців. А якщо продаж не відбудеться — застосунок заборонять у країні.
Згідно із законопроєктом, президент Джо Байден має схвалити продаж, якщо це розв'яже проблеми національної безпеки. Білий дім вважає, що китайське володіння платформою створює серйозні ризики для національної безпеки Сполучених Штатів, зокрема можливість втручання у вибори.
21 квітня Палата представників Конгресу США остаточно проголосувала за заборону TikTok у Сполучених Штатах, а згодом її підписав і президент Джо Байден. Тоді TikTok і її китайська материнська компанія ByteDance подали позов проти федерального уряду США з вимогою скасувати цей закон.