TikTok подає в суд проти уряду США — оскаржує закон про заборону застосунку

Соцмережа TikTok і її китайська материнська компанія ByteDance подали позов проти федерального уряду Сполучених Штатів Америки з вимогою скасувати закон, який заборонить застосунок у країні, якщо власники не продадуть його.

Про це пише Reuters.

У позові компаній стверджується, що закон, підписаний президентом Джо Байденом, порушує Конституцію США з низки питань, зокрема суперечить Першій поправці до Конституції, яка захищає свободу слова. 

Цей закон зобов'язує ByteDance продати TikTok західній компанії до 19 січня 2025 року, інакше його заборонять на всій території країни. Американські законодавці ухвалили закон на тлі занепокоєнь, що Китай може отримати доступ до даних про громадян Сполучених Штатів або шпигувати за ними за допомогою застосунку.

TikTok продовжує заперечувати, що ділився або коли-небудь ділитиметься даними американських користувачів, звинувачуючи законодавців у просуванні «спекулятивних» занепокоєнь. 

У компанії заявили, що соцмережа витратила два мільярди доларів на захист даних користувачів США та взяла додаткові зобов’язання в межах Угоди про національну безпеку, розроблену під час переговорів з Комітетом з іноземних інвестицій у Сполучених Штатах.

У позові також йдеться, що продаж акцій «просто неможливий — ані з комерційного, ані з технологічного, ані з юридичного погляду». Там впевнені, що закон зрештою заборонить соцмережу у країні, «змусивши замовкнути 170 мільйонів американців».

Крім того, компанії наголосили, що китайський уряд «чітко дав зрозуміти, що не допустить продажу механізму рекомендацій, який є ключем до успіху TikTok у США».

Згідно з позовом, перенесення вихідного коду TikTok до Сполучених Штатів «займе роки», поки абсолютно новий набір інженерів зможе повністю ознайомитися із ним.

Що передувало?

У Конгресі США ухвалили законопроєкт, який має на меті змусити компанію ByteDance продати TikTok некитайським власникам протягом шести місяців. А якщо продаж не відбудеться — застосунок заборонять у країні. 

Згідно із законопроєктом, президент Джо Байден має схвалити продаж, якщо це розв'яже проблеми національної безпеки. Білий дім вважає, що китайське володіння платформою створює серйозні ризики для національної безпеки Сполучених Штатів, зокрема можливість втручання у вибори.

21 квітня Палата представників Конгресу США остаточно проголосувала за заборону TikTok у Сполучених Штатах, а згодом її підписав і президент Джо Байден.