У Грузії протестувальники принесли Кавелашвілі «червоні картки»: почалися затримання
У Тбілісі протестувальники вийшли на акцію з «червоними картками» проти інавгурації колишнього футболіста Міхеіла Кавелашвілі, який зранку 29 грудня склав присягу президента. Поліція почала затримання мітингувальників.
Про це повідомляє «Эхо Кавказа».
На місці сталися сутички між поліцією та учасниками антиурядової акції. Демонстранти виступають проти президента Міхеіла Кавелашвілі, легітимність якого не визнають Саломе Зурабішвілі, опозиція та низка міжнародних партнерів країни.
Кавелашвілі на церемонії інавгурації склав присягу, у якій поклявся, зокрема, захищати Конституцію Грузії, незалежність, цілісність і неподільність країни.
Під час інавгурації під будівлею парламенту зібралися протестувальники, які кричали «Ви — раби». Також мітингувальники показували «червоні картки», схожі на суддівські у футболі.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Силовики розпочали затримання і відкрили автомобільний рух на проспекті Руставелі, де були протестувальники. Перед цим поліція закликала учасників мітингу перейти на тротуар і не обмежувати рух.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Під час сутички постраждав один із демонстрантів, йому надали першу допомогу. Мітинг продовжився за межами проїжджої частини.
Згодом ЗМІ уточнили, що на акції затримали шістьох людей. Їх невдовзі відпустили під розписку.
Що передувало?
14 грудня на виборах президента Грузії, які не визнає опозиція, завершився підрахунок голосів. Згідно з результатами, переможцем став Міхеіл Кавелашвілі — колишній футболіст, який був єдиним кандидатом. Його висунула панівна партія «Грузинська мрія».
ЗМІ називали Кавелашвілі «видатним антизахідником» та вказували на його схильність лаятися прямо під час пленарних засідань парламенту. Одного разу він навіть облаяв лідера росії володимира путіна.
Чинна президентка Саломе Зурабішвілі заявила, що не складе своїх повноважень, пояснивши: парламент, який вона називає нелегітимним, не зможе обрати її наступника.
Чотири опозиційні політичні об’єднання Грузії також заявили, що не визнають легітимність президентських виборів і вважатимуть очільницею країни Зурабішвілі.
Натомість прем’єр-міністр Іраклі Кобахідзе заявив, що президентці країни Саломе Зурабішвілі доведеться покинути посаду 29 грудня, коли закінчиться термін її повноважень, пригрозивши їй в’язницею, якщо вона цього не зробить.