Опозиція Грузії оголосила, що не визнає майбутні вибори президента
Чотири опозиційні політичні об’єднання Грузії не визнають легітимність президентських виборів, що призначені на 14 грудня.
Про це йдеться у спільній заяві політичних сил.
Заяву оголосили такі політичні партії: «Коаліція за зміни», «Єдність — Національний рух», «Сильна Грузія» і «Гахарія за Грузію».
Опозиція наголошує, що чинний парламент Грузії не є легітимним, тому чинна президентка Грузії залишається очільницею країни, головнокомандувачем Сил оборони та найвищим представником Грузії у зовнішніх відносинах.
«Ми, політичні партії, які перемогли на виборах 26 жовтня, не визнаємо самопроголошену владу або будь-яку її гілку. Єдиним легітимним державним інститутом є президент. Тому єдиним легітимним представником Грузії є Саломе Зурабішвілі», — йдеться у заяві
Вони заявили, що «не визнають так звані президентські вибори», призначені на 14 грудня «так званим парламентом, який не має ні міжнародної, ні внутрішньої політичної легітимності».
Опозиція вимагає провести в країні нові парламентські вибори.
Що відбувається у Грузії?
У Грузії тривають масові протести через рішення влади країни «призупинити» переговори про вступ до ЄС. Нова хвиля протестів розгорілася після мітингів проти результатів парламентських виборів.
Грузинська опозиція не визнає результатів парламентських виборів, де перемогла партія влади «Грузинська мрія». Міжнародні спостерігачі відзначили, що голосування було затьмарене нерівними умовами, тиском і напругою. Грузинські правоохоронці відкрили 47 кримінальних справ щодо ймовірних злочинів, повʼязаних із парламентськими виборами. Зокрема, обвинувачення висунули двом підозрюваним, які вкинули цілу пачку бюлетенів до урни на одній із дільниць.
Європарламент не визнав результатів парламентських виборів у Грузії та вимагає провести нові. Проте Тбіліський суд відхилив усі позови опозиційних політсил та громадських організацій, які вимагали визнати недійсними підсумкові протоколи окружних комісій.
Опозиційні партії Грузії оголосили про безстроковий вуличний протест із вимогою провести нові парламентські вибори. Тим часом «Грузинська мрія» одноосібно затвердила новий парламент, призначила дату виборів президента, висунула свого кандидата й оголосила про відмову від переговорів про вступ у ЄС до 2028 року.
- Поділитися: