Польські фермери готують великий мітинг через політику ЄС та імпорт з України

Усі польські аграрні організації запланували масовий протест у Варшаві на 3 січня. Серед причин — імпорт з України.

Про це пише видання Farmer.pl.

Демонстрація 21 обʼєднання фермерів почнеться перед представництвом Єврокомісії, а потім мітингувальники рушать до Національного театру, де відбуватимуться урочистості з нагоди початку головування Польщі в Раді ЄС.

Аграрії обіцяють «гідно зустріти» очільницю Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн.

«Усі сільськогосподарські організації в нашій країні протестуватимуть проти шкідливої ​​політики Європейського Союзу, проти пані Урсули фон дер Ляєн, яка нав’язує такий тон цієї політики, що змусить наші ферми закритися», — заявив лідер обʼєднання «Солідарність» Томаш Обшанський.

Слоган цих демонстрацій «5 x стоп» стосується наступних тем: союзу Економічний союз держав у Південній Америці, за темпами розвитку переважає всі інші подібні об'єднання. До нього входять Аргентина, Болівія, Бразилія, Парагвай, Уругвай та як асоційовані члени — Гаяна, Еквадор, Колумбія, Перу, Суринам, Чилі.Меркосур, «Європейський зелений курс» — ініціативи Єврокомісії з метою зробити європейський континент кліматично нейтральним до 2050 року. Передбачає оновлення законодавства у ЄС. Зокрема, передбачається зниження використання пестицидів, добрив та антибіотиків у сільському господарстві, а також введення заборони на імпорт харчів з ринків, де держави не дотримуються законодавства ЄС з охорони довкілля.«Зеленої угоди», імпорту з України, знищення польських лісів і полювання, а також «гасіння» польської економіки.

Попередня серія протестів

У 2023 році польські протестувальники блокували рух вантажівок на кордоні через «надмірну конкуренцію» після ухвалення «транспортного безвізу» між Україною та країнами ЄС. «Безвіз» звільнив українських перевізників від необхідності отримувати дозволи на двосторонні й транзитні перевезення до держав ЄС.

Протестувальники вимагали, зокрема, повернути необхідність отримання дозволів для українських транспортних фірм. Окрім того, на протести виходили польські фермери, щоб добитися помʼякшення європейського «зеленого курсу», а також щоб отримувати більше субсидій, дотацій та компенсацій.

Через блокаду українська економіка зазнала близько мільярда євро збитків, економічні втрати Польщі ще більші. Окрім того, на території Польщі померли троє українських водіїв.

Активну участь у протестах та їхньому висвітленні брав лідер люблінського відділення ультраправої партії «Конфедерація» Рафал Меклер. На одній з акцій також побачили плакат із закликом до путіна, щоб той «розібрався» з владою України та Європейського Союзу, а також радянський прапор із серпом та молотом.

Поліція Польщі порушила справу щодо цього випадку. А в МЗС Польщі заявили, що «антиукраїнські тиради з вихвалянням путіна» могли організувати проросійські агенти чи «корисні ідіоти».