Пашинян відповів на слова про «фашистську» Вірменію: Азербайджан сприймають подібно
Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян відреагував на слова президента Азербайджану Ільхама Алієва, який назвав Вірменію «фашистською державою». Він каже, що в його країні таке саме сприйняття існує і щодо Азербайджану.
Про це він сказав в інтерв’ю Armenia News.
Пашинян припускає, що Алієв зробив такі заяви, щоб «створити “легітимність” для ескалації в регіоні». На його думку, в Баку очікують, що Вірменія відповість агресивно, щоб потім казати про порушення режиму припинення вогню з боку вірменської армії.
«Безсумнівно, розрахунок у тому, що реакція буде: “ти — фашист”, і спіраль, яку я описав, почне напружуватися», — каже вірменський прем’єр і запевняє, що його країна буде відданою «стратегії миру».
Водночас, коментуючи слова про «фашистську» Вірменію, він визнав, що в Азербайджані існує таке сприйняття його країни. Однак, мовляв, подібне сприйняття щодо Азербайджану є також у Вірменії. Саме це і призвело до тривалого конфлікту між державами, певен Пашинян.
«Але стратегія миру полягає в тому, щоб узяти до уваги, що в Азербайджані є таке сприйняття нас, а їм — взяти до уваги, що у Вірменії є таке сприйняття щодо них. Порядок денний миру стосується обговорення та розгляду цих уявлень», — каже він.
Більше про заяву Алієва
Президент Азербайджану Ільхам Алієв в інтерв’ю місцевим медіа назвав Вірменію «фашистською державою» — за його словами, там «протягом майже 30 років керували носії фашистської ідеології». Він наголосив, що «фашизм має бути знищений».
Вірмено-азербайджанські відносини
Вірменія має напружені відносини з сусіднім Азербайджаном. У 1991 році на території Азербайджану етнічні вірмени проголосили «Нагірно-Карабаську Республіку», яка проіснувала близько 30 років.
Восени 2020 року за 44 дні азербайджанська армія провела в Нагірному Карабасі військову операцію, внаслідок якої повернула контроль над регіоном. Однак це не знизило напругу в регіоні. На кордоні траплялися перестрілки.
У вересні 2023 року конфлікт між Вірменією та Азербайджаном знову загострився, коли Баку оголосило про проведення «локальних антитерористичних заходів» у Нагірному Карабаху після заяв про провокації з боку вірменських сил.
Зрештою, невизнана «Нагірно-Карабаська Республіка» погодилася на умови Азербайджану: бойові дії мають припинитися, також ідеться про повне роззброєння армії Карабаху та виведення важкої техніки з території невизнаної республіки.
Тоді ж президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив про завершення «антитерористичних заходів» у Нагірному Карабаху. За його словами, країна за один день виконала всі поставлені завдання й відновила територіальну цілісність.
У кінці вересня 2023 року президент невизнаної «Нагірно-Карабаської Республіки (Арцах)» Самвел Шахраманян підписав «указ», згідно з яким «республіка» припинила своє існування з 1 січня 2024 року.