Палата представників США підтримала санкції проти МКС через ордер на арешт Нетаньягу
Палата представників Конгресу США проголосувала за санкції проти Міжнародного кримінального суду у відповідь на те, що організація видала ордери на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу та колишнього міністра Йоава Галланта.
Про це повідомляють Reuters та CNN.
За документ під назвою «Закон про протидію нелегітимному суду» віддали 243 голоси, з них 45 належать демократам. Жоден республіканець не голосував проти.
Законопроєкт передбачає запровадження санкцій для будь-якого іноземця, який розслідує, арештовує, затримує або переслідує громадян США чи країн-союзників, включно з Ізраїлем, які не є членами МКС.
Reuters зазначає, що голосування в Палаті представників стало одним із перших для нового Конгресу та підкреслило сильну підтримку Ізраїлю серед республіканців.
У червні 2024-го Палата представників під керівництвом республіканців уже ухвалювала закон про санкції проти МКС, але ця пропозиція так і не була розглянута в Сенаті, який на той час контролювали демократи. Однак тепер обидві палати Конгресу мають республіканську більшість.
Обраний лідер республіканської більшості в Сенаті Джон Тун пообіцяв швидко розглянути законопроєкт у своїй палаті, щоб новообраний президент Дональд Трамп міг підписати його незабаром після вступу на посаду.
Ордер на арешт Нетаньягу
Ще 21 листопада 2024 року Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт прем’єра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу та ексміністра оборони Йоава Галланта за злочини проти людяності та воєнні злочини, скоєні в Секторі Гази щонайменше з 8 жовтня 2023 року до щонайменше 20 травня 2024-го.
Після цього прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан запросив Нетаньягу відвідати його країну, назвавши ордер «обурливо нахабним», «цинічним» та таким, що «втручається в конфлікт».
А уряд Польщі ухвалив резолюцію, якою гарантував вільну та безпечну участь вищих представників Ізраїлю на час урочистостей з нагоди 80-ї річниці звільнення нацистського концтабору «Аушвіц».