Республіканці в Сенаті обрали нового лідера. Він пообіцяв підтримати Трампа в питанні України

Республіканці в Сенаті обрали своїм новим лідером сенатора Джона Туна з Південної Дакоти, відкинувши кандидатуру палкого прихильника новообраного президента Дональда Трампа. Однак Тун також запевнив, що підтримуватиме главу держави в усіх позиціях, навіть щодо допомоги Україні.
Про це повідомляють Washington Post та Wall Street Journal.
63-річний Тун став переможцем у таємному голосуванні, обійшовши Джона Корніна з Техасу та Ріка Скотта з Флориди.
Тун і Корнін були старшими помічниками сенатора Мітча Макконнелла, який очолював республіканську меншість у попередньому складі Сенату та підтримував допомогу Україні.
Скотта, який під час дебатів назвав себе «найвірнішим союзником» Трампа, вважали перспективним кандидатом. Його підтримувала фракція сенаторів-республіканців, які конфліктували з Макконнеллом.
Відомі соратники Трампа, включно з бізнесменом Ілоном Маском, останніми днями теж підтримали Скотта, а деякі різко критикували Туна та Корніна. Сам Трамп уникав безпосередньої участі в боротьбі між кандидатами за лідерство в Сенаті.
Останніми роками Тун працював над тим, щоб налагодити свої стосунки з Трампом. Після президентських виборів 2020 року законодавець заявив, що будь-яка спроба переглянути перемогу Джо Байдена «розпадеться, як підстрелена собака». У відповідь Трамп назвав Туна «республіканцем лише за назвою», і закликав інших спробувати витіснити його на праймериз Республіканської партії, наголосивши в соціальних мережах, що «Південна Дакота не любить слабкість».
Проте на закритій зустрічі сенаторів Тун запевнив, що в разі обрання лідером працюватиме пліч-о-пліч із новою адміністрацією та не конфліктуватиме з Трампом навіть у таких питаннях як продовження допомоги США Україні.
Під час дебатів Тун і Корнін також пообіцяли діяти в тісному контакті з новою адміністрацією. Зокрема, вони відповіли, що підкоряться президенту в питанні допомоги Україні, розповів сенатор Кевін Крамер, який підтримав Туна.
Також усі кандидати виступили за відкритіший процес внесення правок і підтримали вимогу збільшити кількість відгуків від сенаторів.
Крім того, усі кандидати наголосили, що їхнім пріоритетом буде безпека на південному кордоні та відновлення податкових знижок, термін дії яких закінчується наприкінці 2025 року.
Більше про Конгрес США
США мають двопалатний законодавчий орган — Конгрес, який складається з Палати представників і Сенату.
Нижньою палатою є Палата представників. Її члени обираються на два роки. Кількість представників від кожного штату залежить від чисельності його населення.
Палата представників пропонує законопроєкти щодо бюджету та податків. Крім того, може порушити процедуру імпічменту проти посадовців, зокрема президента.
Сенат є верхньою палатою. Сенатори обираються на шість років — по два від кожного штату, незалежно від його населення.
Сенат розглядає та затверджує міжнародні угоди, кандидатури на ключові посади (міністри, судді Верховного суду тощо) та проводить судовий процес у разі імпічменту.
Для того, щоб законопроєкт став законом, його мають затвердити обидві палати Конгресу та підписати президент. А втім, у разі вето з боку президента Конгрес може подолати його, якщо документ отримає дві третини голосів у кожній палаті.
Здобувши більшість у Сенаті, республіканці близькі до того, щоби зберегти контроль над Палатою представників. Станом на 13 листопада для перемоги їм не вистачає лише два місця.
- Поділитися: