У китайському застосунку RedNote зареєструвалося вже 700 тисяч «біженців із TikTok»
На тлі можливої заборони TikTok у США його аналог, китайський RedNote, за останні дні отримав хвилю нових користувачів.
Про це пише Reuters.
Китайські державні ЗМІ активно підтримали тенденцію переходу американських користувачів з одного застосунку в інший. Так, державна телекомпанія CCTV заявила, що користувачі TikTok знайшли «новий дім». Речник Міністерства закордонних справ Китаю Го Цзякунь сказав, що використання соціальних медіа є «особистим вибором».
TikTok, яким користуються 170 мільйонів американців, загрожує блокування у США з міркувань національної безпеки.
Більшість китайських платформ соціальних медіа, як-от Weibo, вимагають від користувачів мати китайський номер телефону для реєстрації, через що їхніми користувачами є переважно жителі Китаю. Материнська компанія TikTok, ByteDance, обмежує іноземних користувачів окремим застосунком, а для жителів материкового Китаю має іншу версію, під назвою Douyin.
RedNote же не вимагає від користувачів мати китайський номер і підтримує лише одну версію своєї програми.
Багато китайських користувачів RedNote публікували селфі та повідомлення з написами «вітаємо біженців TikTok» і відповідали на запитання новоприбулих. Однак деякі були незадоволені тим, як англомовні користувачі заповнюють платформу.
TikTok заблокують?
Китайський технологічний гігант ByteDance запустив TikTok на базі популярного застосунку для караоке Musical.ly, який придбав у 2017 році. Відтоді застосунок перебував під пильною увагою посадовців національної безпеки у Вашингтоні, які побоювалися можливого впливу китайського уряду.
Застосунок TikTok різко набрав популярність серед американців: нині ним користуються 170 мільйонів жителів США, а це приблизно половина країни.
Законодавці та адміністрація Байдена стверджують, що доки TikTok належить китайській компанії, він підпорядкований диктату авторитарного режиму Китаю.
У Конгресі США ухвалили законопроєкт, який має на меті змусити компанію ByteDance продати TikTok некитайським власникам протягом шести місяців. А якщо продаж не відбудеться — застосунок заборонять у країні.
21 квітня 2024 року Палата представників Конгресу США остаточно проголосувала за заборону TikTok у Сполучених Штатах, а згодом її підписав і президент Джо Байден. Тоді TikTok і її китайська материнська компанія ByteDance подали позов проти федерального уряду США з вимогою скасувати цей закон.