Колумбія відповіла митами для США після погроз Трампа, але згодом погодилася прийняти мігрантів
Уряд Колумбії погодився прийняти літаки, якими США депортують мігрантів після того, як президент США Дональд Трамп пригрозив ввести мита у 25% на весь колумбійський імпорт.
Про це пише Associated Press із посиланням на Білий дім.
Так, після того, як Колумбія не прийняла військові рейси США з депортованими мігрантами, Трамп наказав своїй адміністрації запровадити низку мит і санкцій проти Колумбії.
Зокрема, йдеться про «надзвичайні тарифи» у 25% на весь імпорт із країни, які мали підняти до 50% через тиждень.
Президент Колумбії Густаво Петро заявив, що запровадить відповідні заходи щодо США: «Нехай наш народ вирощує кукурудзу, яка була відкрита в Колумбії, і годує весь світ».
Однак уже згодом у Білому домі заявили, що уряд Колумбії погодився прийняти всіх депортованих зі США мігрантів. Прессекретарка Білого дому Керолайн Левітт пояснила, що накази про введення 25-відсоткових тарифів на всі вхідні колумбійські продукти, а потім підвищення до 50% протягом тижня будуть «зберігатися в резерві й не будуть підписані».
Водночас вона каже, що візові обмеження для колумбійських посадовців збережуться, як і посилені митні перевірки товарів з Колумбії, «доки перший літак із депортованими колумбійцями успішно не повернеться назад».
У президента Колумбії підтвердили, що погодилися прийняти мігрантів — по них пошлють президентський літак, «щоб сприяти гідному поверненню співвітчизників». Водночас там заявили, що візьмуть участь у Надзвичайній асамблеї Спільноти держав Латинської Америки та Карибського басейну (CELAC), що відбудеться 30 січня.
Під час неї обговорять «стратегічні для регіону питання, як-от співпрацю у сфері міграції, захист прав людини та зміцнення відносин між країнами-членами».
Нагадаємо, після інавгурації Трампа США почали використовувати військову авіацію, щоб повернути тих, хто нещодавно перетнув кордон, назад у країни походження. Так, наприклад, повернули мігрантів до Гватемали.
Мексика також повернула військовий рейс США, що прямував до неї. А Бразилія засудила поводження адміністрації Трампа з репатрійованими мігрантами під час депортаційних рейсів, назвавши його принизливим.