Мексика відмовилася прийняти депортаційний рейс із США — ЗМІ
Мексика відхилила прохання адміністрації президента США Дональда Трампа дозволити військовому літаку, який депортує мігрантів, приземлитися в країні.
Про це пишуть NBC News та Reuters з посиланням на джерела.
Напередодні військові літаки США здійснили два схожі рейси до Гватемали, кожен з бортів перевозив близько 80 мігрантів. Однак ще один рейс транспортного літака C-17 так і не вилетів. Він був призначений для Мексики.
У таких депортаційних рейсах США використовують військову авіацію через оголошений Трампом надзвичайний стан.
У мексиканському Міністерстві закордонних справ не розповіли, чому американському літаку не дозволили приземлитися в країні. Водночас там заявили, що мають «дуже хороші відносини» з урядом Сполучених Штатів, а також співпрацюють з американцями «з повагою до нашого суверенітету» щодо низки питань, включно з міграцією.
«Коли йдеться про репатріацію, ми завжди будемо вітати прибуття мексиканців на нашу територію з розкритими обіймами», — заявили в МЗС.
Після повернення Трампа в Білий дім президентка Мексики Клаудія Шейнбаум намагалася уникнути ескалації у відносинах із США та висловила відкритість щодо розміщення мексиканських громадян, які повертаються.
Водночас вона не згодна з масовими депортаціями. На думку політикині, мексиканські мігранти життєво важливі для економіки США.
Дональд Трамп і мігранти
Президент Дональд Трамп підписав указ, який призупиняє в’їзд іноземців, що намагаються нелегально потрапити до Сполучених Штатів через південний кордон, а також вимагає «негайно» депортувати нелегальних мігрантів.
Трамп також обмежив положення імміграційного законодавства, які дозволяли б нелегальним мігрантам залишатися у США. Йдеться про право на притулок.
Крім того, Дональд Трамп підписав указ, яким скасував право на громадянство за правом народження. Він наказав, щоб розпорядження виконали протягом 30 днів.
Нові правила поширюються на дітей, народжених на території США від батьків, які або незаконно перебувають у Сполучених Штатах, або в ситуаціях, коли мати тимчасово перебуває у США, наприклад, за візою, а батько не є громадянином країни.
23 січня суддя Джон Когенур тимчасово заборонив реалізувати указ, оскільки чотири штати — Вашингтон, Аризона, Іллінойс та Орегон — стверджували, що указ Трампа порушує право, закріплене у 14-й поправці до Конституції США. Вона гарантує, що кожен, хто народився у Сполучених Штатах, є їхнім громадянином.
- Поділитися: