Співачку Ніно Катамадзе судили за участь у протестах у Грузії

У Грузії 10 лютого відбувся суд над співачкою Ніно Катамадзе. Виконавицю звинуватили в порушенні правил проведення протестів.

Про це пишуть та грузинська служба «Радіо Свобода» та «Грузия онлайн».

Поліція склала протоколи про адміністративні правопорушення щодо дев'ятьох учасників акції біля будинку судді Кутаїського апеляційного суду Малхаза Окропірашвілі, яка проходила 26 січня у відповідь на відмову розглянути апеляцію у справі журналістки Мзії Амаглобелі.

Крім Катамадзе, протоколи складені на кількох журналістів та громадських діячів:

  • редактора «Мтіс амбебі» Гелу Мтівлішвілі;
  • лауреата Національної премії вчителя, педагога Ладо Апхазаву;
  • журналістів Хвичу Вашакмадзе та Еку Кухалашвілі;
  • психологів Кетеван Пілаурі та Маю Цірамуа;
  • громадську активістку Ірину Зарандію;
  • опозиційного депутата міськради Ланчхуті Гіві Цинцадзе.

У суді Ніно Катамадзе заспівала гімн Грузії.

Суд присудив девʼятьом учасникам акції протесту штраф розміром 5 тисяч ларі (близько 74 тисяч гривень).

 Що відбувається у Грузії?

У Грузії спалахнули масові протести через рішення влади країни «призупинити» переговори про вступ до ЄС. Нова хвиля протестів розгорілася після мітингів проти результатів парламентських виборів.

Грузинська опозиція не визнає результатів парламентських виборів, де перемогла партія влади «Грузинська мрія». Міжнародні спостерігачі відзначили, що голосування було затьмарене нерівними умовами, тиском і напругою. Грузинські правоохоронці відкрили 47 кримінальних справ щодо ймовірних злочинів, повʼязаних із парламентськими виборами. Зокрема, обвинувачення висунули двом підозрюваним, які вкинули цілу пачку бюлетенів до урни на одній із дільниць.

Європарламент не визнав результатів парламентських виборів у Грузії та вимагає провести нові. Проте Тбіліський суд відхилив усі позови опозиційних політсил та громадських організацій, які вимагали визнати недійсними підсумкові протоколи окружних комісій.

Опозиційні партії Грузії оголосили про безстроковий вуличний протест із вимогою провести нові парламентські вибори. Тим часом «Грузинська мрія» одноосібно затвердила новий парламент, призначила дату виборів президента, висунула свого кандидата й оголосила про відмову від переговорів про вступ у ЄС до 2028 року.

Чинна президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що не складе своїх повноважень, адже парламент, який вона називає нелегітимним, не зможе обрати її наступника.

Чотири опозиційні політичні об’єднання Грузії також заявили, що не визнають легітимність президентських виборів і вважатимуть очільницею країни Зурабішвілі. Вони вимагають спершу провести в країні нові парламентські вибори.

На виборах президента Грузії, які не визнає опозиція, переможцем став Міхеіл Кавелашвілі — він був єдиним кандидатом. Люди продовжили протести й після його інавгурації.