США та росія планують відновити штат посольств — Рубіо

США та росія погодилися відновити штат своїх посольств у Вашингтоні та Москві відповідно.

Про це міністр закордонних справ США Марко Рубіо заявив у коментарі Associated Press.

За словами Рубіо, США та росія також домовилися створити на високому рівні команду з підтримки мирних переговорів щодо війни в Україні та розглянути можливість тіснішої співпраці, зокрема, економічної.

Більше контексту

Посольство США в росії не закрили після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну у 2022 році, однак кількість його співробітників значно скоротили.

Ще до 2022 року США закрили свої консульства у Владивостоці та Єкатеринбурзі, залишивши функціонувати лише посольство в Москві.

У квітні 2021 року Сполучені Штати відкликали свого посла в росії Джона Саллівана. Проте в червні того ж року після зустрічі тодішнього президента США Джо Байдена з російським лідером володимиром путіним Салліван повернувся до Москви.

У вересні 2022 року дипломат завершив свою роботу на посаді голови американської дипмісії в росії та залишив країну. Послом США в росії призначили Лінн Трейсі.

Більше про перемовини в Ер-Ріяді

18 лютого в столиці Саудівської Аравії, місті Ер-Ріяді, відбулася зустріч між американською та російською делегаціями.

У переговорах з боку США взяли участь спецпосланник на Близькому Сході Стів Віткофф, держсекретар США Марко Рубіо та радник з національної безпеки США Майк Волц.

А від росії — радник лідера росії із зовнішньої політики юрій ушаков і міністр закордонних справ росії сергій лавров.

Після перемовин ушаков заявив, що вони минули «непогано» і що команди перемовників росії та США «свого часу» почнуть контакти щодо України.

Тим часом у Держдепі сказали, що сторони домовилися запровадити механізм консультацій «для усунення подразників» у російсько-американських двосторонніх відносинах і закласти основу для майбутньої співпраці в геополітичних та економічних питаннях.

Україна не брала участі в цій зустрічі. Президент Володимир Зеленський заявив, що Київ не визнає жодних домовленостей, досягнутих у переговорах, у яких він не бере участі.