росія намагається грати в затяжну гру в Україні — президент Фінляндії
Президент Фінляндії Александр Стубб вважає, що росія намагається «грати в затяжну гру», тобто відтягує завершення війни в Україні та не хоче ні припинення вогню, ні миру.
Про це Стубб заявив після зустрічі «коаліції охочих», яку організувала Британія, пише Yle.
«Лідер рф володимир путін не прагне перемир’я, припинення вогню чи миру. Його основна мета — знищення незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України — взагалі не змінилася», — сказав Стубб.
Президент Фінляндії зазначив, що зараз формується коаліція країн, які бажають підтримати Україну, до неї входять близько 30 країн-однодумців із Європи та не тільки.
«Велика Британія та Франція мають сильну лідерську роль, і всі мають чітку картину ситуації: Україна хоче миру й припинення вогню, росія — ні», — сказав він.
Стубб сподівається, що країни Європи зможуть продовжити тиск, який змусить росію припинити вогонь.
Більше про зустріч «коаліції охочих»
15 березня прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер провів онлайн-зустріч з іншими світовими лідерами в межах «коаліції охочих» із підтримки миру в Україні.
За підсумками зустрічі Стармер заявив, що учасники «коаліції охочих» погодилися посилити тиск на росію, щоб залучити її до переговорів, і пообіцяли продовжити військову допомогу Україні.
Прем’єр-міністр Великої Британії також розповів, що «коаліція охочих» переходить до «оперативної фази» й розробить «потужні та надійні» плани для підтримки мирної угоди та гарантій безпеки для України. Для цього військові країн-учасниць планують зібратися у Великій Британії 20 березня.
Reuters зазначає, що зустріч об’єднала лідерів близько двох десятків країн, зокрема були присутні Німеччина, Франція, Італія, Канада та Австралія, однак не США. Україну представляв президент Володимир Зеленський.
Зустріч відбулася після саміту з оборони, який провели за ініціативи Кіра Стармера 2 березня. Тоді британський прем’єр уперше заявив про створення «коаліції охочих» для захисту України та гарантування миру. Стармер пояснював, що кожна країна сама вирішить, який внесок їй зробити.
Ще раніше британський прем’єр казав, що Велика Британія, Франція та інші країни домовилися працювати з Україною над мирним планом, який потім представлять США.