FT: Китай покращив свою здатність раптово напасти на Тайвань та удосконалює власну армію
Китай покращив свою здатність здійснити раптовий напад на Тайвань. Пекін невпинно удосконалює власні збройні сили.
Про це пише Financial Times, покликаючись на тайванських і американських чиновників.
Так, один із тайванських військових розповів, що китайські військово-повітряні й ракетні підрозділи, які можуть брати участь у вторгненні на Тайвань, удосконалилися до такої міри, що можуть «перемкнутися з мирного часу на військові операції в будь-який час».
Інший чиновник Міноборони Тайваню розповів, що китайська армія готує власні десантні підрозділи, які зможуть вирушити на острів за наказом. Також Пекін займається модернізацією артилерійських систем.
За даними Міністерства оборони Тайваню, літаки ВПС Китаю входять у зону ідентифікації ППО острівної країни понад 245 разів на місяць, хоча ще 5 років тому це траплялося менш ніж 10 разів на місяць.
А одного дня в жовтні 2024 року китайські винищувачі здійснили 153 вильоти в напрямку Тайваню за добу.
Нагадаємо, раніше командування США повідомляло, що КНР готується до вторгнення на Тайвань до 2027 року, позаяк Пекін нарощує свій військовий і ядерний арсенал у масштабах, яких не було з часів Другої світової війни.
А нещодавно Тайвань уперше назвав дату потенційного нападу Китаю на острів — вважається, що це станеться у 2027 році.
Відносини між Китаєм і Тайванем
Китай вважає територію Тайваню своєю частиною, тож останніми роками посилив свій дипломатичний, військовий та економічний тиск на самоврядний острів. Сам Сі Цзіньпін протягом останніх років неодноразово заявляв, що хоче «возз'єднання», якщо знадобиться — силою. А от уряд Тайваню наголошував, що хоче миру, але в разі нападу захищатиме себе.
У листопаді 2022 року лідер Китаю Сі Цзіньпін оголосив про всебічне посилення військової підготовки своєї країни після серії «агресивних» навчань китайської армії на кордонах Тайваню.
У відповідь США та інші західні країни заявляють про підтримку Тайваню і прагнуть зміцнити його обороноздатність, засуджуючи агресивний авторитаризм Пекіна. Попри це, США досі дотримуються так званої політики «одного Китаю», згідно з якою не встановлюють офіційні дипломатичні відносини з Тайванем.