Китай може готуватися до вторгнення на Тайвань до 2027 року — командування США
Китай нарощує свій військовий і ядерний арсенал у масштабах, яких не було з часів Другої світової війни. У США вважають, що це вказує на те, що КНР готується до вторгнення на Тайвань до 2027 року.
Про це пише Bloomberg із посиланням на керівника Індійсько-Тихоокеанського командування США адмірала Джона Аквіліно.
Попри економічні проблеми Пекіна, його офіційний оборонний бюджет за останні роки збільшився на 16% і перевищив 223 мільярди доларів, заявив Аквіліно.
За його словами, за три роки, протягом яких він очолював командування, Народно-визвольна армія Китаю поповнилася понад 400 винищувачами, а також більш ніж 20 великими військовими кораблями. З 2020 року вона також подвоїла свої запаси балістичних і крилатих ракет.
«Дії НВАК свідчать про їхню здатність укластися в бажані Сі Цзіньпінем терміни об'єднання Тайваню з материковим Китаєм силою, якщо надійде відповідний наказ», — зауважив Аквіліно.
За словами адмірала, китайські військові також відпрацьовують різні завдання, пов'язані з операціями проти Тайваню, наприклад імітацію оточення з морською та повітряною блокадою.
«НВАК розгортає сучасні системи, як-от гіперзвукову зброю та винищувачі п'ятого покоління. Вони можуть проєктувати свою силу далеко в Тихому океані, маючи флот із 340 кораблів, зокрема новий авіаносець та атомні підводні човни з балістичними ракетами», — заявив очільник Комітету з питань збройних сил Палати представників Конгресу США Майк Роджерс.
Водночас, за оцінками американської розвідки, Китай не хоче військового конфлікту щодо Тайваню, попри бажання взяти острів під свій контроль.
Китай вважає територію Тайваню своєю частиною, тож останніми роками посилив свій дипломатичний, військовий та економічний тиск на самоврядний острів. Сам Сі Цзіньпін протягом останніх років неодноразово заявляв, що хоче «возз'єднання», якщо знадобиться — силою. А от уряд Тайваню наголошував, що хоче миру, але в разі нападу захищатиме себе.
У листопаді 2022 року лідер Китаю Сі Цзіньпін оголосив про всебічне посилення військової підготовки своєї країни після серії «агресивних» навчань китайської армії на кордонах Тайваню.
У відповідь США та інші західні країни заявляють про підтримку Тайваню і прагнуть зміцнити його обороноздатність, засуджуючи агресивний авторитаризм Пекіна. Попри це США досі дотримуються так званої політики «одного Китаю», згідно з якою не встановлюють офіційні дипломатичні відносини з Тайванем.
Авторка: Дар'я Головко
- Поділитися: