Зупинка військової допомоги для України спантеличила навіть союзників Трампа. Про це нікого не попередили — Politico
Рішення Пентагону про припинення постачання деяких видів зброї до України стало несподіванкою навіть деяких близьких соратників президента США Дональда Трампа.
Про це пише Politico, покликаючись на власні джерела.
Видання вказує, що рішення про зупинку постачання зброї до України ухвалили керівник відділу політики Пентагону Елбрідж Колбі та невелике коло радників через побоювання, що запаси певних видів зброї начебто вичерпуються.
Це викликало подив та розчарування в союзників Трампа, оскільки про таке рішення нікого не попередили.
Однак у Білому домі та Державному департаменті відкинули звинувачення в тому, що зупинка постачання зброї застала чиновників адміністрації зненацька. Один із неназваних посадовців заявив Politico: «Президент і високопосадовці очікують, що Міністерство оборони регулярно переглядатиме розподіл допомоги, щоб переконатися, що вона відповідає програмі “Америка перш за все”».
Нині ж, як пише Politico, Вашингтон та Київ працюють над організацією телефонної розмови між Трампом і президентом України Володимиром Зеленським. Така ідея з’явилася у вівторок, коли почали поширюватися чутки про те, що США різко зупинили постачання зброї в Україну.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський після доповідей міністрів оборони та закордонних справ розповів, що Україна вже з’ясовує інформацію щодо постачання американської оборонної підтримки. Міноборони запросило телефонну розмову зі США.
Що передувало?
Американські медіа 1 липня повідомили, що Пентагон вирішив призупинити постачання деяких ракет ППО та інших високоточних боєприпасів до України (обіцяних іще за каденції Байдена) через побоювання, що арсенали США стали занадто малими. Як зазначається, рішення ухвалив керівник політичного відділу Пентагону Елбрідж Колбі після огляду запасів.
Кореспондент PBS News Нік Шифрін заявив, що окрім ракет-перехоплювачів PAC-3, призначених для систем Patriot, Пентагон також зупинив постачання 155-мм артилерійських снарядів, ракет GMLRS, призначених для систем M270 MLRS та HIMARS, протитанкових ракет Stinger, а також авіаракет AIM-7 та Hellfire.
Останній пакет допомоги на 500 млн доларів США оголосили ще в січні за каденції президента Джо Байдена. У березні повідомлялося, що Україна отримала 90% зброї, яку виділив попередній президент США.
Президент України Володимир Зеленський запевняв, що Україна готова купити у США «великий пакет допомоги». Київ уже навіть передав перелік бажаної зброї та чекає на відповідь.