Apple видалила «ВКонтакте» та ще низку російських застосунків зі свого магазину — медіа

З AppStore — магазину застосунків Apple — зникли «ВКонтакте», «Одноклассники», Mail.ru та ще низка російських застосунків.

Про це пишуть РБК та Kyiv Independent.

Застосунки, доступ до яких зник без пояснення, належать російському холдингу VK. Він об’єднує такі платформи, як «ВКонтакте», «Одноклассники», Mail.ru, «VK Почта», «Дзен», VK Video, «VK Мессенджер», VK Music, «VK Знакомства» тощо. Як зазначається, всього видалення стосується 16 застосунків.

У пресслужбі холдингу заявили, що VK ніколи не перебувала під санкціями й не фігурувала у санкційних списках.

«Офіційні висновки юристів та вся необхідна інформація давно перебуває в розпорядженні Apple. Проте Apple без попереджень в односторонньому порядку видалила програми VK», — повідомили у пресслужбі.

Там запевняють, що всі програми, які вже встановлені на смартфонах та пристроях Apple, продовжать працювати. Однак користувачі не отримуватимуть push-сповіщення.

Перший заступник голови комітету Держдуми рф з інформполітики Антон Горєлкін назвав дії Apple «інформаційною війною у чистому вигляді»: «Думаю, компанії слід пояснити: чому вона позбавляє мільйони людей доступу до звичних сервісів, спочатку банківських, потім транспортних, тепер комунікаційних».

Тим часом речник кремля Дмитро Пєсков порадив росіянам перейти на Android або російські системи. Він оголосив, що російські відомства зв’яжуться з компанією Apple для отримання роз’яснень: «Якщо роз’яснення не буде, далі треба робити висновки про продовження взаємодії з цією компанією».