США заявили, що Іран атакував судно в Ормузькій протоці
25 червня іранський Корпус вартових ісламської революції атакував безпілотником комерційне судно під прапором Сінгапуру в Ормузькій протоці.
Про це повідомляє CBS News із посиланням на неназваного американського чиновника.
За даними Центру морських торговельних операцій Великої Британії, судно атакували біля узбережжя Дахіта, що в Омані. Наразі невідомо, чи від удару постраждали люди.
Внаслідок інциденту Міжнародна морська організація (ІМО) тимчасово призупинила евакуацію суден, що застрягли в Перській затоці. Генеральний секретар ІМО Арсеніо Домінгес заявив, що це потрібно, «щоб підтвердити, що всі гарантії безпеки продовжують діяти».
«Я завжди повторював, що безпека моряків залишається першочерговою. Тому, щоб забезпечити скоординований підхід та безпеку навігації, план евакуації буде призупинено до отримання додаткової інформації», — сказав Домінгес.
Нагадаємо, 14 червня США та Іран досягли мирної угоди. Угода передбачає зняття Сполученими Штатами блокади портів Ірану, тоді як Тегеран має дозволити прохід нафтових танкерів Ормузькою протокою, рух через яку був порушений після ударів США та Ізраїлю 28 лютого.
Вже 21 червня країни провели перший раунд перемовин у Швейцарії та узгодили дорожню карту, за якою протягом 60 днів мають досягти остаточної мирної угоди.
Від Сполучених Штатів на переговори їздили спецпосланці Білого дому Стів Віткофф, Джаред Кушнер і віцепрезидент США Джей Ді Венс. До складу іранської делегації увійшов спікер парламенту Мохаммед Багер Галібаф і міністр закордонних справ Аббас Арагчі.