Поки західна зброя в дорозі, працює наша. Як збирають міномети й автомобілі на «Українській бронетехніці»
«Виїхали ми якось на полігон із 82-мм мінометом на випробування, а військові питають:
— Чий це міномет?
— Це наш, український.
Вони спочатку скептично до нього поставилися. Та коли вже почали з нього працювати, він їм сподобався. Питали, коли можна забирати із собою», — розповідає Богдан, начальник мінометного цеху в приватній компанії «Українська бронетехніка».
Через затримки західної допомоги Україна дедалі більше мусить покладатися на самостійне виготовлення зброї. Так, у 2023-му Україна втричі збільшила власне виробництво. А на 2024 рік уряд України виділив майже $1,4 мільярда на закупівлю і розробку власного озброєння.
Один із найбільших вітчизняних приватних виробників зброї — компанія «Українська бронетехніка». Вона працює з 2015 року, а її офіційними власниками є Директор компанії з квітня 2022 року.Владислав Бельбас, Нині заступник керівника відділу зовнішнього співробітництва. Раніше займався фармакологічним бізнесом, у 2014 році був помічником нардепа Пашинського.Микола Кузьма та Прокурор САП назвав її «довіреною особою, яка надсилала листи компанії Пашинському».Людмила Петрига. А втім, Національне антикорупційне бюро.НАБУ і Спеціальна антикорупційна прокуратура.САП називають фактичним власником компанії колишнього депутата Верховної Ради Сергія Пашинського.
Підприємства «Української бронетехніки» виготовляють артилерійські снаряди, міни й міномети та бронемашини. Також компанія є співвиконавцем у проєкті української Самохідна артилерійська установка.САУ «Богдана» — робить бронекабіни до неї. Нині компанія виробляє понад тисячу мінометів і 20 тисяч мін на місяць.
Нам дозволили показати кінцевий етап збірки мінометів та бронеавтомобілів. Детальніше — у відео hromadske.