Кабмін підтримав бронювання в «Дії». Коли послуга стане доступною?
Кабінет Міністрів підтримав постанову про цифровізацію бронювання військовозобов’язаних — це можна буде зробити на порталі «Дія». Таке рішення зменшить корупційні ризики у процесі.
Про це повідомило Міністерство цифрової трансформації та очільник відомства Михайло Федоров.
«Зараз, щоб забронювати співробітника, потрібно подавати заяви в паперовому вигляді, збирати підписи та тижнями чекати на результат. “Дія” це змінить. Процес буде швидким, прозорим і без людського фактора, а результат — за годину», — наголосив очільник Мінцифри.
На першому етапі забронювати своїх співробітників онлайн зможуть критично важливі підприємства та компанії, які працюють на потреби Сил оборони. Далі перелік розширюватиметься.
У відомстві пояснили, як працюватиме бронювання в «Дії»:
- Керівник компанії на порталі подає списки військовозобов’язаних співробітників на бронювання та засвідчує заяву електронним підписом.
- Система автоматично перевірить, чи людина працевлаштована офіційно і чи є дані в реєстрі «Оберіг».
- «Дія» надішле сповіщення керівникові про результат розгляду протягом доби.
Якщо перевірка успішна — інформація про бронювання зʼявиться в застосунку «Резерв+». Також витяг про бронювання можна буде завантажити в «Дії» та роздрукувати за потреби. Якщо ж у бронюванні відмовили, то керівник також отримає відповідь у кабінеті на порталі.
Федоров наголосив, що орієнтовно послугу запустять на початку липня та додав, що незабаром проводитимуть бета-тест.
Більше про бронювання від призову
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що уряд працює над оновленою системою бронювання. Він розповідав, що вона стосуватиметься підприємств, які наповнюють бюджет країни своїми податками.
Водночас прем’єр також доручав міністерствам внести оновлену постанову про бронювання, яка б забезпечила справедливе надання відстрочки від мобілізації.
Тим часом у Верховній Раді також розглядали дві моделі економічного бронювання від мобілізації. Одна з них базуватиметься на мінімальній зарплаті, а інша — на квотах від тієї індустрії, у якій працює людина.